• Styling  • Když nevíte co na sebe – nová inspirace pro nesmrtelné combo džínů a trika

Když nevíte co na sebe – nová inspirace pro nesmrtelné combo džínů a trika

Také po ránu nejčastěji sáhnete po kombinaci trika, džínů a mikiny s teniskami? Může to být i 7 dní v týdnu, kdy vyjdete z domu v této kombinaci, a vám to tak naprosto vyhovuje, ale přesto občas myslíte na to, že byste svoje oblékací návyky chtěly trochu obměnit a oživit. V tomto článku najdete inspiraci na to, jak vaši oblíbenou kombinaci trika a džínů nosit tak, abyste se pořád cítily pohodlně a zároveň stylově, osobitě a odlišně…

Podle jednoho průzkumu, který se zaměřil na to, co průměrný český spotřebitel nosí a kupuje, my Češi nosíme v 54% do práce nebo školy kombinaci džínů a trika. Češi prostě milují pohodlnost. Jenže co s tím, když pak den za dnem chodíte neustále v tom samém? Nebojte, nemusíte vyházet celou skříň a nutit se do stylů, které jsou vám cizí. Stačí když svoji dosavadní kombinaci džínů a trika okořeníte vždy nějakým zajímavým třetím kouskem oblečení, výraznými boty nebo doplňky a třeba červenou rtěnkou.

1# ZÁKLAD – VÝRAZNÉ BOTY A BAREVNÉ DOPŇKY
Nejlepším a nejjednodušším způsobem, jak kombinaci džínů a  trika obměnit, je přidat výrazné boty (metalické barvy, zvířecí vzory, bílé tenisky, květinový potisk…) a nebo zajímavé barevné akcenty jako třeba šátek na kabelce nebo kolem krku. Například jen to, že si obujete k džínům a tričku místo klasických tenisek boty na podpatku, celý váš outfit posune o několik levelů výš. Drobnými doplňky, které mohou být dobrým okořeněním outfitu, jsou i sluneční brýle s barevnými skly nebo kabelka s výrazným vzorem nebo barvou. A stejně tak i ležérně ovázaná bunda kolem pasu může posloužit jako nový element do oblíbené kombinace džínů a trika.

2# S DLOUHÝM KARDIGANEM
Dlouhý kardigan je skvělým kouskem, pokud chcete jen ležérně vyrazit do města, na nákupy, s kamarádkami na kafe nebo na výlet mimo město. Zkuste někdy místo mikiny obléknout tento otevřený svetr a uvidíte, že si ho v kombinaci s džíny a trikem zamilujete. Vybírat můžete z nejrůznějších stylů, tím nejpopulárnějším je hrubě pletený kardigan s velkými kapsami a balónovými rukávy. A úplně nejstylovější budete v tom ručně pleteném od babičky.

3# SE SAKEM NEBO KABÁTKEM
Pokud patříte k těm, kteří mohou do práce nosit džíny, určitě musíte vyzkoušet kombinaci se sakem. Sako jako naprosto formální kus v kombinaci s uvolněnými džínovými kalhotami a tričkem a doplněné lodičkami je velmi sofistikovaná, mladistvá a nadčasová kombinace. Stejně tak i delší kabátek nebo trenchcoat vám vytvoří uvolněnou, ale elegantní, casual a zároveň ženskou siluetu. V těchto outfitech budete vypadat skvěle jak v práci nebo na pracovním obědě, tak na akcích, kde se chcete cítit pohodlně ale zároveň potřebujete, aby váš oděv měl společenskou úroveň.

4# S KOŽENOU BUNDOU, ARMY BUNDOU NEBO BOMBEREM
Pokud chcete vyrazit ven s kamarádkami, na rande s přítelem, na módní přehlídku nebo na sportovní zápas vašeho oblíbeného týmu, pak nejlepší a nejspolehlivější kombinací jsou džíny triko a kožená bunda. A tato kombinace je skoro 100% vhodná i na téměř všechny možné další příležitosti. Pokud nejste zrovna fanynka kožených bund a křiváku, pak alternativou pro vás jsou bomber bundičky a super stylové army bundy. Všechny tři kousky můžete kombinovat s teniskami i luxusními lodičkami, s roztrhaným trikem i blyštivou broží a vždy budete vypadat naprosto skvěle. Tak už zapomeňte na softshellové bundy a sportovní větrovky a kupte si třeba v armyshopu za rohem bundu vojenského stylu a nebo nadčasový kožený křivák a budete stylové za všech okolností.

5# HRA NA VRSTVENÍ
Poslední velmi stylovou variantou, jak obohatit vaši „džínyatriko“ kombinaci, je hra s vrstvením. Zkuste si tedy zítra zahrát před skříní hru – co vše bych mohla navrstvit dnes do outfitu. Velmi pěknou kombinací jsou džíny a triko plus mikina plus sako nebo kabát. Obdobně budou fungovat i varianty džíny/triko/džínová bunda/kabát nebo kombinace džíny/triko/košile/kožená bunda/kabát. Moje velmi oblíbená, a momentálně velmi trendy je zase kombinace džíny/triko a přesto šaty. Prostě vaší kreativitě se meze nekladou a takovýchto kombinací lze vymyslet opravdová spousta. Nezapomeňte také na doplňky, které mohou celý outfit opět posunout dál a vaše oblékání již nikdy nebude nudné.

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23