• Events  • Unikátní výstava Christian Dior: Designer of Dreams zavítala do Londýna

Unikátní výstava Christian Dior: Designer of Dreams zavítala do Londýna

Jedná se o vůbec největší londýnskou výstavu, která představuje tvorbu módního domu Dior za uplynulých 70 let, a to ve světově proslulém Victoria & Albert Muzeu. Tato fascinující expozice je určitě důvodem, proč si udělat výlet do britského velkoměsta.

Londýnské V&A Muzeum 2. února představilo veřejnosti výstavu pojednávající nejen o historii, vývoji a vlivu jednoho z nejúspěšnějších módních návrhářů všech dob, ale i o Christianově láskyplném vztahu k Británii.

„Na světě neexistuje žádná jiná země kromě mé vlastní, jejíž způsob života bych měl raději. Miluji anglické tradice, anglickou zdvořilost, anglickou architekturu. Dokonce miluji i anglickou kuchyni.“ Christian Dior

Britská metropole tak bude další zastávkou stejnojmenné expozice, již minulý rok hostilo pařížské Musée des Arts Décoratifs. Stejně jako ve Francii, i zde bude výstava čítat přes 500 vzácných předmětů pojících se ke značce Dior a které nikde jinde k vidění nebyly.

Designer of Dreams ukazuje některé z nejznámějších rób od Diora od roku 1947 po současnost, což znamená, že si můžete prohlédnout šaty, které oblékla princezna Margaret na své 21. narozeniny nebo šaty Jennifer Lawrence ku příležitosti předávání Oscarů 2018.

Výstava toho nabízí mnohem víc! Kromě luxusních rób a šatů, jež jsme mohli v minulosti vidět na předních celebritách, si tvůrci připravili i ikonické kousky celého módního domu, mezi které patří dobové fotografie, magazíny či dokonce korespondence. Dále i skici ostatních kreativních ředitelů jako byl Yves Saint Laurent, Marc Bohan, Gianfranco Ferré a další.

Opomenout nelze ani první kolekci Christina Diora z roku 1947 New Look. Cílem bylo zdůraznit ženskost, čehož Christian dosáhl úzkými rameny, zdůrazněním ňader a úzkého boku, který navíc podtrhávala dlouhá, široká sukně. New Look znamenal revoluci a udělal tak z Paříže znovu centrum světové módy.

Pokud si nechcete nechat takovou světovou módní událost ujít, máte šanci až do 14. července. Ověřit dostupnost a zakoupit lístky můžete na stránkách Victoria and Albert Muzea. Tak neváhejte a navštivte místo, kde na vás dýchne tvořivá atmosféra módního domu Dior.

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6