• Lifestyle  • URBAN LOFT

URBAN LOFT

Brooklyn a lofty jdou prostě dohromady. Bývalé industriální prostory a skladiště se jeden po druhém mění na luxusní rezidence umělců, herců a mladých businessmanů, díky čemuž zde narazíme na velmi širokou plejádu stylů interiérového designu. Své útočiště zde nalezla také mladá návrhářka a perspektivní umělkyně Alina Preciado, jejíž apartmán opravdu stojí za to!

Nádherný industriální prostor byl ponechán v původním stavu a to včetně velkých dělených oken, jež sem propouštějí množství denního světla a přiznávají dřívější účel tohoto místa. Betonové zdi a stropy byly omítnuty neutrální, jasně bílou barvou, která ještě více celý byt prosvětluje a dává plně vyniknout mnoha vintage doplňkům. Původní prostor byl spíše symbolicky rozdělen několika příčkami na jednotlivé funkční zóny. Velmi efektně vypadá ložnice s impozantní železnou postelí, jež nalezla své místo v bývalé kanceláři skladníka. Její okna byla nahrazena závěsy a tak lze tento prostor jednoduše oddělit od zbytku bytu a zachovat tak potřebnou intimitu.

Denní zóna bytu je opravdu jedinečnou syntézou eklektizmu, jež v sobě kombinuje množství osobních předmětů, fotografií a starého nábytku s designovými ikonami, jako je třeba legendární sofa LC3 v designu Le Corbisieura v černé kůži, či historizující fuchsiové křesílko evokující svými tvary rozmarné baroko. Perfektně sem sedí také tři asijské zlaté stolečky. V kuchyni pak namísto klasického barového pultu nalezneme starý truhlářský stůl! Hravost se zkrátka vyplácí…

Poděkování a zdroj fotografií: TRENDLAND, Christopher A. Dorsey Photography