• Fashion Events  • ARTSEMESTR

ARTSEMESTR


DSC_2812

Ve středu začal na Vysoké škole umělěckoprůmyslové tradiční artsemestr. Chodby se zaplnily návštěvníky dychtícími po umění. Každý ateliér vystavuje klauzurní práce svých studentů. A že je na co se dívat. Výstava potrvá do 20. února.

DSC_2786DSC_2788

Neotřelá forma klauzur vévodí celému ročníku. Jiné pojetí, jiné vnímání. Vyplatí se projít si ateliér po ateliéru, přečíst si základní informace a hlavně zadání. Semestrální zadání tady mnohdy volně přešlo do formy závěrečné klauzury s přesahem do interiéru.

DSC_2797DSC_2801

“Pro studenty představuje Artsemestr jedno z nejdůležitějších období studia. Projekty, které zde vystavují, vystihují to nejhodnotnější z jejich semestrální tvorby. Veřejnosti se tak nabízí výjimečná možnost zhlédnout, které vize a nápady, jaké materiály a postupy jsou v danou chvíli pro studenty stěžejní,” zaznívá od pořadatelů.

DSC_2866

DSC_2820

Rychlý přehled, co kde

V textilním ateliéru pracovali s pohádkou a českým řemeslem. Studenti v ateliéru písma zase vytvářeli design starým značkám kol nebo upravovali ilustrace stávajících dětských knih s obrázky zavedeného autora. V oděvním ateliéru Liběny Rochové student fiktivně zakládali svoji značku. Studenti ilustrace letos chtěli cokoliv, jen ne tradičně viset na zdi. V místním fotoautomatu si návštěvník vybere, kde nebo s kým chce být. Neotřelá forma klauzur vévodí celému ročníku. Architekti pro změnu vyrobili vizionářské tovární haly pro škodovku. V ateliéru Evy Ajsler zase hračky pro dospělé i pro děti. Pilně se pracovalo také u filmové a televizní grafiky, grafického designu a nových médií nebo u interiéru a nábytku. U Maxima Velčovského studenti vytvářeli vlastní keramický materiál.

DSC_2791

Víc než dvě desítky ateliérů UMPRUM je zahlceno novými nápady, netradičními přístupy a inovativními myšlenkami. To vše zdarma až do 20. února.

DSC_2806DSC_2808

 

DSC_2830DSC_2839

DSC_2827DSC_2829

 

DSC_2838DSC_2847

foto: Nikola Nováková

zdroj: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/kultura/