• Lifestyle  • V rytmu diska přímo do vesmíru, takové jsou trendy designu roku 2019

V rytmu diska přímo do vesmíru, takové jsou trendy designu roku 2019

Letošní horké trendy v designu jsou doslova plné protikladů. Disko styl nás zavádí do 80. let, kosmo atmosféra možná až o padesát let zpět. Naopak moderní technologie, které se v současném designu začínají prosazovat, jako je třeba 3D tisk, nás vedou k neskutečným možnostem v budoucnosti. Jaké styly designu hýbou veletrhy v New Yorku, Milánu, Londýně, Stockholmu, Paříži, Lodži nebo Eindhovenu?

Dneska večer máme doma diskohrátky…

A nejen večer, ale celý rok, protože jedním z hlavních trendů roku 2019 je styl disko. Neonové barvy, barevné sedačky nebo dokonce opravdové disko koule. Tak by měl vypadat interiér podle nejnovější módy.

Nábytek bez barvy je prostě in

Letos nemusíte váhat, jakou má mít váš nábytek barvu. Moderní je i bez barvy, tedy úplně průhledný.  A kdyby vám to přece jen nedalo a chtěli byste oživit interiér barvami, vsaďte na průhledné, nebo alespoň průsvitné materiály. Tento zajímavý a efektní styl se v roce 2019 vrací zpět. Prosvětluje a zvětšuje místnosti, rozzáří vaši koupelnu či kuchyň.


Kolečka, trojúhelníčky nebo třeba i kostičky, to je moderní nábytek

Geometrie není jen předmět v škole, ale design trend roku 2019. Nábytek v jasně rozpoznatelných tvarech je moderní trend, ve kterém se spojuje geometrie s minimalismem. Patří jak do obýváku, tak do koupelny nebo kuchyně.

Do vesmíru a možná ještě dál

Letos je to 50 let od prvního letu Apolla 11 na měsíc. Možná právě proto se vesmír stal také velkou inspirací pro mnoho designérů na celém světě. Vesmírná atmosféra přináší do interiéru neopakovatelné prvky, které vás přenesou na jinou planetu. Židle, světla, křesla nebo i stoly ve stylu kosmo obohatí váš interiér o opravdu moderní prvek i když s atmosférou let šedesátých.

Zahradu si navrhněte rovnou v obýváku

Letošní trendy míří také do přírody. Hlavně je zajímá flora, tedy květiny. Tady však minimalismus své místo nemá. Čím větší květy na tapetách tím lépe. Ocitnete se tak rázem uprostřed pohádkové zahrady. A kdyby toho bylo málo, na stůl přidejte velkou kytici živých květin.

Královnou barvou je letos korálová

Jako každý rok, i letos vládne jedna barva nad všemi. Barvou roku 2019 je odstín living coral, tedy oranžová se zlatým podtónem připomínající korálové útesy nebo červánky. Korálovou barvu najdete jak na nábytku, tak na tapetách, bytovém textilu a drobných doplňcích. Barvu roku 2019 kombinujte s teplejšími a zemitými tóny.

Moderní design respektuje přírodu

Současnost je velmi nakloněna všem technologiím, které jsou ohleduplné k přírodě. Technologie 3D tisku tomuto směru nahrává, protože materiály, ze kterých se tiskne, bývají recyklovatelné. Ano můžete si vytisknout malý domeček, ale dnešní technologie dovolují tisk i velkého domu. Navíc bude z materiálů, který se rozloží a přírodě nijak neublíží. Tedy jen za předpokladu, že byste v tak nádhernou stavbu chtěli bourat, ale to je nepravděpodobné.


Co se děje na Milano Design Week 2019 najdete zde.

Jaké jsou trendy v designu pro rok 2019 už víte. Nevybírejte jen podle vzhledu, důležité je i jak vám budou sloužit, protože jak řekl mistr designu Steve Jobs:

„Design není to, jak věci vypadají. Design je to, jak fungují.“ 

Zdroje: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14