• Lifestyle  • Václav Havel v DOXu

Václav Havel v DOXu

Výstava, která se konala k příležitosti nedožitých 80. narozenin Václava Havla, představovala fotografické dílo dvou předních českých fotografů, Tomkiho Němce a Bohdana Holomíčka, kteří řadu let zaznamenávali zásadní historické okamžiky i obyčejné chvíle v životě dramatika, politika, prezidenta a občana Václava Havla. Pokud jste se na výstavu nestihli zajít podívat osobně, přinášíme vám menší ochutnávku toho, o co jste přišli.

Výstava trvala od konce října až do 13. března 2017, k vidění na ní byly více než tři stovky fotografií, které byly doplněny o umělecky zpracované, dosud nikde nezveřejněné, filmové dokumentární záznamy, jejichž autorem je dokumentarista Petr Jančárek.

Processed with VSCO with b5 preset

Na výstavě v centru současného umění DOX, Poupětova 1, Praha 7, jste se mohli přijít podívat na desítky fotografií dokumentujících Havlův život – nejenom jako bývalého prezidenta, ale jako zcela běžného, obyčejného člověka, občana Havla.

Processed with VSCO with b5 preset

Fotografie jsou dokumentárním obrazem nejenom samotného Václava Havla, ale vidět jste na nich mohli také jeho bývalou ženu Olgu a druhou manželku Dagmar.

Atmosféra celé výstavy byla umocněna krásnými vzdušnými prostory a možností posezení. Návštěvníkům byl také umožněn vstup do místnosti s projekcí fotek exprezidenta.

Processed with VSCO with b5 preset

Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. Václav Havel

A co vy, navštívili jste tuto výstavu?

Zdroj: 1