• Lifestyle  • Tipy pro pevné břicho

Tipy pro pevné břicho

Většina z nás moc dobře ví, že pevné břicho stojí měsíce tvrdé práce a dřiny! Není to ale jen o času stráveném ve fitku, jde i o stravu a přístup k životu. Je to zkrátka věc, kterou si musíte zasloužit, nikdo jiný za vás totiž tuhle práci neudělá.  Máme pro vás pár rad, kterých se raději držte, pokud s cvičením začínáte.

 Nastavte si reálné cíle.

Místo složitých a těžkých cviků se klidně zaměřte na ty úplně základní. Aby byl cvik náročnější, přidejte si další sérii opakování, v planku vydržte o deset vteřin déle nebo uběhněte o kilometr víc.

Využijte moudře svůj čas na cvičení

Čas je v dnešní době drahý, proto se snažte z hodiny ve fitku vytěžit co nejvíc. Kombinujte kardio se silovým cvičením. Výborně fungují intervalové tréninky.

Young woman running on boardwalk at beach [url=http://www.istockphoto.com/file_search.php?action=file&lightboxID=6061098][img]http://www.erichood.net/istock/bikini.jpg[/img][/url] [url=http://www.istockphoto.com/file_search.php?action=file&lightboxID=4493574][img]http://www.erichood.net/istock/fitness.jpg[/img][/url] [url=http://www.istockphoto.com/file_search.php?action=file&lightboxID=4229758][img]http://www.erichood.net/lifestyles.jpg[/img][/url] [url=http://www.istockphoto.com/file_search.php?action=file&lightboxID=4276148][img]http://www.erichood.net/women.jpg[/img][/url]

Dejte přednost kvalitě před kvantitou

Místo toho, abyste udělala nedbale padesát sklapovaček jich udělejte pětadvacet pořádně. Nezaměřujte se na čísla, ale na výkon.

Zaměřte se na kardio

Pokud chcete vypracované břicho, není jiná možnost, než do vaší pravidelné rutiny zařadit kardio. Dny, kdy chodíte cvičit do posilovny, prokládejte třeba běháním v parku. Kopečky, rychlá kůze, sprinty – všechno se počítá!

Skákejte přes švihadlo

Poslouží jako zahřívací cvičení před výkonem, ale zlepší vám také celkovou fyzickou kondici a zpevní celé tělo. Navíc nezabírá spoustu místa a nestojí milion. Zkrátka a dobře, na skákání přes švihadlo nedejte dopustit.

fitness 5

No excuses!

Sto dřepů, sto sedů lehů, dvě minuty v planku – mějte plán pro chvíle, kdy cestujete nebo se vám cvičení nehodí. Žádné výmluvy!

Pravidelně jezte a pijte

Nelze si vybudovat svalovou hmotu, pokud držíte hladovku. Pijte hodně neperlivé vody, jezte pravidelně a dostávejte do sebe hodně bílkovin. Klidně si pořiďte proteinový shake, který si dejte k odpolední svačince. Zaženete jím i chutě na sladké.

Omezte sacharidy

Sladkosti, smažená jídla, brambůrky, slazené nápoje – to všechno by mělo z vašeho jídelníčku zmizet. Jinak se s pevným břichem můžete rovnou rozloučit.

fitness

 

Zdoje: 1234