• Lifestyle  • Vánoční dekorace, které nás letos oslovily

Vánoční dekorace, které nás letos oslovily

 Ulice zaplněné třpytkami a světýlky blikajícími na nás z výloh obchodů, pouličních lamp a říms budov. Všude kolem se najednou objeví nazdobené pompézní vánoční stromky a na každém kroku na nás koukají roztomilí sobíci, sněhuláci a otylý Santa Clausové. Nedostatek sněhu nám jednoduše nahradí třpytivé umělé sněhové vločky zatoulané v každém koutě v jakýchkoliv velikostech a množstvím tak velkém, že si v ten okamžik na skutečný sníh ani nevzpomeneme. Všechny tyto věci, které nás v posledních týdnech zaplavily, jako hurikán hlásají jedno jediné Vánoce. A tento pocit spolu s atmosférou Vánoc v nás vyvolávají právě dekorace. Vcelku jednoduchá věc, která je v našich domovech občas trochu opomíjená a přitom to ona dokáže dát domácí pohodě ten pravý šmrnc. No a asi jako každá věc v dnešní době i dekorace má své trendy. A jak je vlastně letos v kurzu mít vyzdobený domov?

Barva je důležitá

Zapomeňte na klasickou zlatá, červená zelená. Posledních pár let dominují především studené barvy s metalickými efekty nebo třpytkami. Velmi okouzlující je tyrkysová, fialová, pistáciová nebo královská modrá. Dobře také vypadají různé skleněné nebo průsvitné ozdoby. Letošní rok ovšem ovládla bílá barva, která se samozřejmě dá kombinovat téměř se vším a ponechává tak člověku téměř volnou ruku. A pokud máte rádi spíše tradiční Vánoce sázkou na jistotu je fialová barva. Ač je to možná překvapující fialová je starou dobrou klasikou a vždycky bude k tomuto období neodmyslitelně patřit. Používaly ji už naše babičky a ne jen tak náhodou má i kněžské roucho o Vánocích právě fialovou barvu.

V neposlední řádě forma

Pouze kulatým baňkám, řetězům jak třpytivým či světelným nebo snad ještě svíčkám už dávno odzvonilo. V kurzu jsou opět přírodní materiály, kterými jde ozvláštnit nejen dekoraci na stole ale i samotný vánoční stromeček. Skvělým způsobem je sušené ovoce jako například pomeranče, citrony, brusinky, jablka…K tomu nejlépe ladí skořice, hřebíček, nebo také jmelí a jehličí. Výhodou těchto dekorací je, že se dají kombinovat na tisíc způsobů a zároveň také krásně provoní dům. Součástí po domácku vyráběných ozdob můžou být upečené a nazdobené perníčky, které za pomoci barevné stuhy můžeme pověsit na stromeček. Velmi zajímavě na stromečku vypadají figurky vyrobené ze slámy nebo placaté rytinky z vosku, které bývají často velmi detailní. Oba dva typy dekorací navíc jdou lehce sehnat na všech trzích a máte jistotu, že seženete naprosto originální a zároveň tradiční kousky.

Pro milovníky originálních a mírně dekadentních dekorací se v posledních dvou letech objevily v obchodech naprosto neotřelé a jedinečné baňky. Je li libo medvěd jedoucí na kole, hamburger, malá mořská víla, popcorn nebo snad brokolice. To vše jde sehnat snadno jako mávnutím kouzelnou hůlkou. Vánoce tím můžete proměnit v pěknou divočinu a můžete si být jistí, že vaše návštěva na váš stromeček bude vzpomínat ještě další Vánoce.

Vůně jako dominant v pozadí

Co jiného nahodí vánoční atmosféru lépe než svíčka zapálená u rodinného stolu, jemná vůně vanilky linoucí se bytem nebo sušenek spolu se švestkami. Každý preferujeme něco jiného za vůni a k dostání jsou neobvyklé kombinace jako zmrzlé jeřabiny, kardamom a vanilka, směs fíků, hlohu a santalového dřeva, růže, hřebíčku a anýzu všechny tyto vůně jsou k dostání v krásných designových nádobkách a k doladění výzdoby jsou naprostou nezbytností a zlatou tečkou nakonec.                                                                                                                                                                                                                                          

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7,8, 9, 10, 11, 12