• Lifestyle  • „Dárky jinak“ Dejme dětem šanci

„Dárky jinak“ Dejme dětem šanci

Chvíle, která jednou potká každého postavit se na vlastní nohy a tak říkajíc vyletět z rodného hnízda. Tento okamžik v životě není nikdy snadný a to i přes podporu a rady od rodičů. Představte si, ale že tuto možnost nemáte a v osmnácti letech jste bez ničeho hozeni do života. Ze dne na den z dítěte dospělým. A přesně toto prožívají děti žijící v dětských domovech. Proto není divu, že tyto děti velmi často končí jako bezdomovci nebo závislí na drogách. Proto vznikla organizace pod názvem Dejme dětem šanci

Dejme dětem šanci je nezisková organizace s cílem co nejvíce pomoci dětem z dětských domovů při jejich zapojení do běžného života. Organizace funguje díky podpoře fyzických a právnických osob, které můžou finančně vypomoci vybranému dítěti a ulehčit mu tak těžké začátky. Sponzoři mohou dítěti například spořit a uspořené peníze mu organizace poté postupně vyplácí nebo pomocí nákupu potřebného vybavení do bytu.

Finanční podpora však není jedinou pomocí, kterou tímto můžete někomu zprostředkovat. Neméně důležitou součástí projektu je právě pocit pro děti, že jim někdo věří a plně je podporuje. A to je právě cit, který od svých vlastních rodičů mnohdy nedostali. Na stránkách Dejme dětem šanci můžete najít příběhy dětí, které se staly součástí projektu. Na stránkách také najdete přesné pokyny jak můžete pomoci. Projevením sebemenšího zájmu a víry můžeme někdy někomu naprosto změnit život.

zdroje: 1, 2, 3 , 4