• Beauty  • Vánoční koření s beauty efektem

Vánoční koření s beauty efektem

Mlsání vánočního cukroví s “čistým svědomím”, aneb některé ingredience vánočního cukroví mají léčivé i zkrášlující účinky.

Zázvor
Dokáže toho opravdu hodně. Detoxikuje tělo od jedů, pomáhá při nachlazení, zlepšuje trávení, dezinfikuje, dodává energii…
Chcete ještě víc? Zázvor umí fantastické věci s pletí. Posiluje ji a svými antioxidačními vlastnostmi bojuje proti jejímu stárnutí.

Muškát
Tohle koření vám pomůže nejen při nadýmání a žaludečních problémech. Jeho účinky oceníte i po cvičení, když vás nepříjemně bolí svaly. Ale pozor, s muškátem nakládejte opatrně. Ve velkém množství může působit halucinogenně.

Koriandr
Semínka koriandru jsou plné aromatických olejů, což se hodí pro podpoření trávení nebo uklidnění nervů. Odvar z koriandru se používal jako lék při migréně. Díky svým voňavým kvalitám se dodnes objevuje v některých parfémech.

Vanilka
Vanilka má silné povzbuzující účinky, funguje při stresu, depresi i silné únavě. Někdy stačí jen přičichnout. Pozitivně působí nejen na psychiku, ale i na tělo. Její afrodiziakální účinky už potvrdila řada vědeckých studií.
Dělá dobře pleti, proto se tak často přidává do krémů a tělových mlék. Zjemňuje ji a nechává krásně provoněnou.

Anýz
Pro své léčivé účinky je využíván už staletí. Hodí se při trávicích problémech, což se o Vánocích může obzvlášť hodit. Navíc dokáže snižovat horečku a zlepšit kvalitu spánku. Je dobrý pro zklidnění a relaxaci.
V kosmetice se oceňují hlavně jeho antibakteriální účinky. Najdete ho v některých pleťových vodách.

Skořice
V zimě se hodí. Působí antivirově, léčí rýmu, záněty močového měchýře, zahlenění i afty. Využijete ji ale i v péči o pokožku – při říznutí, drobných rankách, kousnutí od hmyzu nebo zanícení. Působí totiž jako silné antiseptikum.

 

PS: Neberte to jako návod k přejídání se vánočním cukrovím. Základem zdraví i krásy je pestrá strava a pravidlo – všeho s mírou.

 

Zdroje: 1, 2, 3