• Fashion News  • Velkolepý módní zážitek představí show WE’RE NEXT

Velkolepý módní zážitek představí show WE’RE NEXT

Módní scéna každým rokem rodí nastupující generaci tvůrců. Tomu je i letos. Přes nejasný vývoj situace spojené s pandemií ožije pátý ročník show WE’RE NEXT v prostorách divadla X10 v centru Prahy. Už ve čtvrtek 10. září se během jediného večera představí studenti české a slovenské oděvní scény spolu s absolventy z Belgie a Holandska. Přijďte objevit, co se urodilo, a o jakých mladých tvůrcích ještě uslyšíte.

Působivá show se uskuteční ve 3 blocích představujících vždy 10 návrhářů prezentujících kolekce plynule jdoucích po sobě. Formát prezentačních bloků vychází z módní show antwerpské vysoké školy Royal Academy of fine Arts, kterou během jednoho víkendu běžně navštíví až 2 500 návštěvníků. WE’RE NEXT měla vždy 2 bloky, letos však slavíme 5 let, proto se Lukáš Spilka rozhodl udělat bloky 3. O to intezivnější zážitek během celé události čeká na všechny návštěvníky. Nejde primárně o prodejní kolekce ale závěrečné práce zúčastněných, které ukazují u Belgických a Holanských absolventů pro nás nezvyklou pestrost a preciznost. Čeští a Slovenští designéři mohokrát sahají po větší čistotě a konceptu kolekcí.

“Show WE’RE NEXT je v porovnání poloviční oproti velké Antwerpská show na konci roku. Chtěl bych českému publiku nastínit tento velkolepý zážitek.”Lukáš Spilka, zakladatel WRN, absolvent UMPRUM a Royal Academy of fine Arts.

Módní událost WE’RE NEXT se otevírá s otevřenou náručí široké veřejnosti a hlavně těm, které móda oslovuje a baví. Vstupenky je možné zakoupit zde, jak samostatně na jednotlivý blok, nebo nyní za zvýhodněnou cenu na celý večer dohromady. Letos je nadrámec možné zakoupit k běžným vstupenkám na stání a sezení i speciální vstup WRN FANATIK. WRN FANATIK se prodává v limitovaném počtu 20 kusů a svým majitelům poskytuje vstup na sezení v přední řadě na celý přehlídkový večer a jako dárek speciální WRN MERCH. Seznam designérských jmén za jednotlivé země:

DESIGNÉŘI

BELGIE / Royal Academy of fine Arts ANTWERP

Brent, Giorgia Galfré, Huize You, Jan Nový, Jejung Park, Jullia Ballard, Luca Holzinger, Sander Bos

ČESKO A SLOVENSKO

Anna Tran, Barbora Kotěšovcová, Dominika Kozákova, JARDA Praha, Karolína Čechová, Linda Vondrášková, Lukáš Spilka, Martin Pondělíček, Natálie Szegény, Nataliya Grimberg, Tatiana Piussi, Tobias Schubert

HOLANDSKO / ARTEZ Institute of The Arts

Aliet Moes, Gijs Woletz, Iris Röell, Iris van Rens, Max Lanting, Silvy ten Broeke

Zdroj fotografií: archiv WE’RE NEXT – fotografIe India Drahun, doplňující 3D grafika Igor Sabaev a Ksti Hu.

Marketing manager