• ppl talk  • „Většinou objevím látku, která mě nadchne natolik, že mě inspiruje pro vytvoření nové kolekce,“ prozrazuje krásná návrhářka Sandra Marková

„Většinou objevím látku, která mě nadchne natolik, že mě inspiruje pro vytvoření nové kolekce,“ prozrazuje krásná návrhářka Sandra Marková

Ačkoliv má velice nabitý diář, našla si čas i na nás, aby nám zodpověděla naše zvídavé dotazy. Zajímá vás, co všechno na sebe práskla krásná a talentovaná návrhářka Sandra Marková? To vám prozradíme v dnešním rozhovoru.

1003942_602954839764883_378910945_n

Foto: Sandra Marková

Sandro, tvoříte jak business kolekce, tak i úchvatné večerní róby – lze najít nějaký průsečík, který by Vaši tvorbu charakterizoval? Co všechno spojuje Vaše modely?

Myslím, že nejcharakterističtějším znakem pro mou tvorbu je elegantní móda podtrhující ženské křivky. Ženská postava je krásná sama o sobě a přijde mi škoda ji nepodpořit střihem. Nemám ráda přehnané zdobení, jelikož věřím, že síla je v detailech.

Pro koho jsou tedy především určeny modely značky Sandra Mark?

Modely značky Sandra Mark jsou určeny především pro ženy, které hledají něco jedinečného. Ať už se jedná o maturitní ples, svatbu či jiný výjimečný okamžik. Klientky si šaty  mohou zapůjčit nebo přímo nechat vyrobit na zakázku. Každé šaty jsou unikátní.

IMG_8144f

Foto: Klára Bartheldi

S jakými materialy nejraději pracujete?

Kladu velký důraz na kvalitní materiály, protože látka tvoří velké procento finálního výsledku. Materiál musí být příjemný na dotek, mít krásnou strukturu a splňovat spoustu dalších aspektů tak, aby konečná podoba byla perfektní.

Média Vás rádi a často označují za “nejkrásnější českou návrhářku”, která by z fleku mohla dělat modeling. Co vy a přehlídková mola? Nebo raději (zatím) zůstáváte modelkou pouze pro focení vlastních kolekci?

Modeling jsem dělala během studia. Byl to pro mě náhled do světa módy, i když jen z pozice modelky. Dnes už se věnuji návrhářské činnosti naplno a focení svých kolekcí přenechávám krásným českým modelkám, které mé šaty vždy představí s noblesou.

Prozraďte nám, na čem aktuálně pracujete a na co všechno se můžeme letos těšit?

Pravě jsem dotvořila svatební kolekci Bridal SS16. Nyní mě čeká spousta svatebních zakázek, ale už se zamýšlím nad nadcházející plesovou sezonou, a upřímně, už se nemůžu dočkat.

IMG_8012f_

Foto: Klára Bartheldi

V nedávné době jsme mohli vidět Vaši exkluzivní kolekci společenských šatů FW15 během galavečera Miss Hasička ČeskoSlovenska. Je v plánu nějaká podobná akce či módní přehlídka, kde bychom mohli vidět Vaši tvorbu?

Přiznám se, že jsem se pro spoustu práce k plánování podobných akcí vůbec nedostala. Připravuji několik vlastních přehlídek. Ale zatím je vše v jednání.

IMG_7902f

Foto: Klára Bartheldi

Co Vás inspirovalo k vytvoření svatební kolekce Bridal SS16 a kde obecně čerpáte inspiraci?

Inspiraci pro novou kolekci Bridal SS16 jsem čerpala především z materiálů. Každý materiál je unikátní a zaslouží si jiné zpracování. Většinou objevím látku, která mě nadchne natolik, že mě inspiruje pro vytvoření nové kolekce. Proto, když připravuji novou kolekci, mám pouze přibližnou představu, ale finální podobu vždy dotvářím až se samotným materiálem.

Co je podle Vás největší chybou v oblékání, které se obecně dopouštíme?

Největší chybou v oblékání? Myslím, že to se takto nedá říct. Jsem zastáncem toho, ať si každý nosí to, v čem se cítí nejlépe. Samozřejmě to ale nemůžeme brát doslovně. Mělo by platit pravidlo, že méně je více. Dbát na vhodnou kombinaci barev, střihu a materiálu.

IMG_7289f

Foto: Klára Bartheldi

A teď trochu nakoukneme do Vašeho soukromí… čím jste chtěla být jako malá? Nebo jste o návrhářství snila už od dětských let?

Asi vás to nepřekvapí, ale skutečně jsem se toužila stát módní návrhářkou… Už od mateřské školky, kdy si babička ,,kupovala,, mé návrhy oblečení. Během základní školy jsem tuto vysněnou práci opomíjela. Až mě pak paní učitelka na základní škole vnukla myšlenku studovat módní návrhářství a já si uvědomila, že je to vlastně to pravé, po čem jsem toužila už od dětství. Módnímu návrhářství jsem se pak, jako studentka, věnovala 8 let.

Na závěr nám prosím řekněte, jaké bude letošní módní léto podle Sandry Markové?

Letošní módní léto nám přináší lehké košilkové šaty zdobené jemnými krajkami, romantické volány a metalické lesky. Mimo jiné se dočkáme i divokých pestrobarevných kombinací v podobě oranžové fuchsiové a žluté.

Děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho krásných modelů a spokojených klientek.


novinkylogowebweb Sandra Mark,

Facebook