• Events  • VIP charitativní bazar v Galerii Vaňkovka

VIP charitativní bazar v Galerii Vaňkovka

Předvánoční čas by neměl být jen honbou za dokonalými dárky, ale především obdobím k zastavení, zamyšlení a hlavně příležitostí jak pomoci jiným, těm, kteří neměli takové štěstí a chybí jim to nejcennější v životě, zdraví. I drobný dobrý skutek se počítá, je totiž pro mnohé důležitější, než ten nejdražší vánoční dárek. V neděli 1. 12. proběhl v Brně v Galerii Vaňkovka již 4. ročník VIP charitativního bazaru Be Charity.

I móda může pomáhat

Nadační fond Be Charity vznikl v létě 2015, jeho posláním je podporovat dlouhodobě nemocné či jinak znevýhodněné osoby a jejich rodinné příslušníky, kteří se o ně starají. Pomáhá příspěvky na léčbu, rehabilitaci a na koupi zdravotnických pomůcek a materiálu. Hlavními tvářemi Be Charity jsou spisovatelka Barbara Nesvadbová a galeristka Olga Trčková. V Praze se charitativní bazar konal již po třinácté 11. 11. v Žofín Garden Restaurant a byla vybrána rekordní částka 1.242.850 korun. Stylové oblečení a doplňky světových značek do bazaru věnují osobnosti českého showbyznysu, štědré donátorky a všichni, kterým není lhostejný osud jiných. Oblečení, které nenašlo nové majitele na Žofíně se následně prodává v dalších městech. Jedním z těchto měst je již tradičně i Brno, kde event Black Price Days a VIP bazar pořádá Galerie Vaňkovka spolu s modeligovou a produkční agenturou SAXX models & production. Společně pak aktivně oslovují firmy, návrháře, módní salony i své přátele a známé v Brně a na Moravě, kteří darují další věci do bazaru.

První ročník v Brně vynesl částku 163.000, druhý ročník 110.000 a třetí ročník 105.000 korun, letošní ročník byl ovšem přelomový a na hendikepované děti půjde skvělých 203.173 korun. Letošní výtěžek poputuje k mladým slečnám Zdeňce Kotyzové a Lucii Továrkové. Peníze jim pomohou uhradit neurorehabilitační pobyt v Adeli Medical Centru na Slovensku. Charitativní VIP bazar si získává na oblibě, o čemž svědčí i vybraná částka. Nakoupit si za zlomek původní ceny značkové oblečení a ještě udělat dobrý skutek se stává u některých návštěvnic každoročním předvánočním zvykem. Z nákupů oblečení totiž můžete mít dobrý pocit, nejen černé svědomí, i drobným nákupem totiž přispějete hendikepovaným dětem. Oblečení můžete také, po vzoru celebrit, před vypuknutím bazaru darovat, lze ovšem využít i transparentní účet uvedený na stránkách BeCharity. Veškeré finanční prostředky získané z charitativního VIP bazaru jsou ze 100 % použity na rehabilitace a zdravotní pomůcky pro děti a osoby s těžkým postižením.

VIP bazar v Brně zahájila slavnostním přestřižením pásky primátorka statutárního města Brna JUDr. Markéta Vaňková. Celou neděli si návštěvníci Galerie Vaňkovka ve VIP bazaru mohli pořídit oblečení od značek jako Adidas, Alexander McQueen, Dara Bags, Desigual, Diesel, Dior, Esprit, Gant, Guess, Gucci, Just Cavalli, Liu Jo, Louis Vuitton, Mango, Marc Cain, Paul Smith, Pepe Jeans, Pietro Filipi, Polo Ralph Lauren, Prada, Rinascimento, Tommy Hilfiger a Zara. Z českých návrhářů a salonů bazar obdarovali například Beata Rajská, Tatiana Kovaříková, Gábina Páralová, Klára Nademlýnská, Luděk Hanák či Salon č4. Dále si návštěvníci bazaru, pokud jim štěstí přálo, ulovili oblečení od známých celebrit, třeba šaty od Jitky Zelenkové a Moniky Absolonové, košili Petra Vojnara, sako Jana Přeučila a kabát Romana Šebrleho. Kromě značkového oblečení bylo možné pořídit i krásné doplňky, především pak milovnice krásného obutí si přišly na své, k zakoupení byly boty Prada, Louis Vuitton, Versace a Dolce&Gabbana. Drobné doplňky si návštěvnici bazaru kupovali za padesát korun, takže přispět mohl opravdu každý. Nákupy si letos užili i pánové, dámy je pak obdarovaly třeba novou kvalitní košilí. Pokud rádi věnujete svým blízkým originální dárky, zajisté vás zaujaly rondony a kuchařky s věnováním od Emanuela Ridiho a Kristíny Nemčkové, které patřily k zajímavostem letošního bazaru.

Velkým lákadlem pro návštěvníky Galerie Vaňkovka byla především talkshow Gabriely Partyšové s Bárou Nesvadbovou a dalšími hosty. Na úvod nás rozesmála Adéla Elbel, která s jejím nezaměnitelným humorem předvedla „praktický a stylový“ outfit pro ženy. VIP bazar letos navštívila oděvní designérka a profesorka Ateliéru designu oděvu a obuvi na UMPRUM Liběna Rochová, na dotazy Gabriely odpovídal i módní návrhář a stylista Miroslav Bárta. Kristína Nemčková, vítězka soutěže MasterChef Česko 2019, nám přišla představit svoji kuchařku. Kristína vydala dvougenerační kuchařku s názvem #UPGRADE, která je plná tradičních československých receptů a jejich inovací, s kuchařkou jí pomáhala její babička. Kuchařka byla originálně balena v černé krabičce a odnést jste si ji mohli ve speciálním bavlněném pytlíku na potraviny nebo v látkové nákupní tašce. Po talkshow s uvedenými hosty následoval křest diáře Báry Nesvadbové. Diář 2020 je opět plný inspirativních žen, tentokrát světoznámých módních návrhářek. Diář byl na bazaru k zakoupení a Bára vám s úsměvem napsala věnování do nového roku.

Během VIP bazaru na Vaňkovce se podařilo vybrat neskutečných 203.173 korun. Byl to báječný den ve společnosti štědrých nakupujících, kterým není osud jiných lhostejný. Neexistuje asi lepší způsob, jak smysluplněji trávit předvánoční čas, než zajít nakoupit hezké dárky s úmyslem pomoci jiným a obdarovat sebe i své blízké módním kouskem, a to bez zbytečné ekologické stopy. Díky charitativním VIP bazarům se ve vybraných městech již podařilo rozdělit částku přes 10 miliónů korun. Děkujeme všem, kdo VIP bazar podpořili, v příštím roce se budeme těšit na další milá setkání a dobré skutky.

Foto: Tino Kratochvíl