• Events  • Vítejte na dobré adrese, Gorkého 1, Brno

Vítejte na dobré adrese, Gorkého 1, Brno

4. prosince pro nás svůj ateliér otevřelo pět úžasných a kreativních žen. Event s názvem Otevřený ateliér V. byl pro tento den jasnou volbou. Ateliér na adrese Gorkého 1 pro nás není žádnou novinkou, probíhají zde nejrůznější workshopy, prezentace nových kolekcí a vždy se jedná o velice milá a obohacující setkání. Na této adrese naleznete dílny návrhářek Marie Mukařovské a Hany Kubešové, ateliér vizážistky Veroniky Mykolenko a svoje stanoviště zde mají i značky MANi a Queen’s Wood Studio. Na eventu v režii šikovných dam jste si mohli prohlédnout a vyzkoušet věci z nejnovějších kolekcí, přijít se informovat o novinkách v oboru, či si jen popovídat o předvánočním shonu nad svařeným vínem a v klidu vybrat dárky pro sebe a své blízké.

Kožené věci od MANi si musíte zamilovat, za jejich výrobou stojí Maria Rojko Nisu, která má estonské kořeny a momentálně žije s rodinou v Brně. Vyrábí krásné kožené módní doplňky převážně z továrních výřezů. Maria pracuje s kůží, která má přirozené a tovární vady, na trhu má tak menší hodnotu jako materiál, ve většině případů by ani neměla využití a byla by bez užitku zlikvidována. Některé výrobky od MANi jsou kombinovány s různými upcycled materiály. Každý kousek je vyroben v limitované edici, tím si zachovává svoji jedinečnost. Maria pořádá také workshopy práce s kůží, ze kterých si odnesete úžasné výrobky i dobrý pocit z odvedené práce. Po celodenní práci u počítače je to relax k nezaplacení. Maria dává novu šanci starým koženým předmětům, opravuje a ošetřuje staré kabelky, doplňky a boty z kůže. Na předvánočním eventu jste si mohli pořídit kvalitní kožené peněženky, opasky, náramky, kabelky a psaníčka.  

Queen’s Wood Studio, stejně jako MANi, dává též přednost recyklaci a udržitelnosti. Britská designérka Hattie Wragg žije a tvoří v Brně. Značku Queen’s Wood Studio založila v roce 2014 ještě v Londýně. Šperky se snaží vyrábět udržitelným způsobem. Stříbro, ze kterého jsou šperky vyrobeny je 100% recyklováno, kameny jsou vintage, nepoužívá nové, vytěžené. Pod jejíma rukama vznikají vždy dokonalé šperky inspirované přírodou a jedinečnými organickými tvary, každý šperk je originál. Jemné i výrazné šperky jsou vždy snadno kombinovatelné a nositelné, díky netradičnímu povrchu krásně odráží světlo. K zakoupení byly náušnice, náhrdelník i náramky. Já si nakonec udělala radost párem nových náušnic. 

Třetí z dam Hana Kubešová se dlouhodobě zabývá upcyklací, její jméno je spojeno především s projekty Upcycling Challenge nadace Veronica, ta dlouhodobě podporuje ochranu přírody na jižní Moravě.  Hana také vede workshopy zaměřené na výrobu věcí ze starých kusů látek. V rámci Upcycling Challenge nám už dříve ukázala, jak pracuje s odpadními materiály z ateliéru a s darovaným oblečením z dobročinných obchodů nadace. HK Hana Kubešová vystupovala i na Czech Fashion Festivalu v Bruselu, kde se též zaměřila na oblast udržitelnosti, recyklace a modernizace. Pokud se nebojíte vyčnívat z davu a sázíte na oblečení, které zaujme na první pohled, Hana Kubešová je návrhářkou, která vás nepřestane překvapovat a bavit. Za pozornost jistě stojí originální červené šaty.

Pokud vás čeká svatba a nechcete nic ponechat náhodě, pak si okamžitě adresu Gorkého 1 zapište do svého diáře. Na této adrese, jak jsme již zmínili, sídlí i vyhledávaná návrhářka svatebních šatů Marie Mukařovská. Svatební šaty od Marie jsou pohádkové. Pečlivě s vámi vybere látky, projde návrhy a v den D si můžete být jistá, že vám to bude nejen slušet, ale ve výsledném modelu se budete cítit pohodlně a příjemně. Žádné těžké konstrukce a sešněrované hrudníky, šaty respektují vaše křivky, jsou jemné a vzdušné jako pro vílu a nechybí jim osobitost a styl. Nová kolekce svatebních šatů má název Lost My Heart 2020. Brněnská návrhářka ovšem nenabízí pouze snové svatební šaty, na eventu jste mohli obdivovat kvalitní kabáty, které tvoří převážně na míru, teplé svetry, dobře padnoucí kalhoty i jemné halenky.

Svatební šaty máte vybrané, pak není nic jednoduššího než přeběhnout chodbu a stavit se do ateliéru vizážistky Veroniky Mykolenko. Veronika Mykolenko Make – up Artist preferuje v líčení přirozenost, čistý a propracovaný make-up. Vymyslí vám tedy jak hezké svatební líčení, tak dokonalý účes, celek bude působit vždy harmonicky. Veronika se věnuje široké škále typů líčení a hairstylingu a s úsměvem vás připraví na váš velký den. Pracuje se značkou TIGI a s kosmetikou té nejvyšší kvality MAC, Giorgio Armani, Givenchy, Benefit, Bobbi Brown, Dior, Helena Rubinstein a Chanel. Její doménou je úprava obočí, to přirozeně vytvaruje a nabarví speciální barvou, která obarví nejenom chloupky, ale i kůži, takže obočí je krásně tvarované a plné. Zvolí vám i přirozený odstín, který nejlépe sedne k tónu pleti i barvě vlasů. Za sebe mohu jen doporučit.

Ať už tedy hledáte hezký doplněk, chcete zkusit nové líčení, potřebujete se odreagovat na zajímavém workshopu, či vás čeká důležitý životní krok, už víte, do jakých rukou se svěřit. Na adrese Gorkého 1 v Brně pracují profesionálky na slovo vzaté, stavte se pro něco hezkého, nebo si jen poklábosit, dámy jste vítány.    

Foto: Jana Dúbravčíková a archiv značek