• Lifestyle  • Vítejte v zemi soli aneb kam na Valentýna?

Vítejte v zemi soli aneb kam na Valentýna?

Pod pojmem “ideální valentýnská destinace” si každý klasicky představí města jako jsou Paříž, Řím, Benátky nebo např. Budapešť, ale málo koho by napadlo, že dokonalý romantický zážitek může být např. i v jedné z devíti spolkových rakouských zemí, a to v zemi soli, Salcbursku. Zde si přijde na své opravdu každý – jak milovníci sportů a wellness tak folklóru a tradic.

Pod pojmem “ladovská zima” si většna z nás vybaví krásně zasněženou bílou krajinu, červeně zabarvené tváře, voňavé domácí pečivo, horký čaj, sněhové radovánky, sáňkování, lyžování, bobování, procházky přírodou nebo teplé deky a sledování filmů. Právě pro milovníky těchto věcí je Salcbursko ráj na zemi.

Zimní radovánky jako nikde 

Milovníci lyžování si zde rozhodně přijdou na své, není tedy jediný důvod, proč nevzít svou drahou polovičku na krásný romantický výlet do hor spojený s perfektní lyžovačkou, jelikož na např. Kitzsteinhornu byla založena tradice lyžování na ledovci. Najdete zde 22 lyžařských regionů, 70 sportovních letovisek, 2000 km sjezdovek a přes 30 funparků, které se mohou pyšnit upraveným sněhem, nejmodernějšími lanovkami a vleky, stejně tak jako překrásným horizontem. Pro mladé to tu však sportem nekončí. Je zde možnost zavítat do několika barů, klubů, navštívit moderní i horské restaurace s tradičními pokrmy a pověstnými zahajovacími párty celé sezony. V Salcbursku to ale lyžováním a snowboardingem rozhodně nekončí, právě naopak. I kdybyste si vzpomněli na ty nejmodernější vymoženosti v oblasti trendů zimních sportů, Salcbursko nezklame. Návštěvníci mohou totiž strávit den kiteboardingem na ledu, jízdou na segwayi, skitouringem nebo lezením ledopádu.

salzburger-sportwelt-salzburg-2btgn

A teď trochu té romantiky

Pokud vy a vaše drahá polovička budete naladěni na větší klid než na lyžování, Salcbursko nabízí také širokou škálu romantických zážitků. Před krásnou večeří při svíčkách si můžete zpestřit den např. výpravou s průvodcem a pochodněmi, exkurzí pro dva do Rauriského pralesa nebo také projížďkou na saních taženými koňmi. Pokud ale budete naladěni na týmový spirit a zábavu, tak jsou vám k dispozici také aktivity jako metaná na ledu nebo výpravy na sněžnicích.

Po náročném dnu hurá do wellness

Není člověk, který by odmítnul relax strávený v horké voňavé koupeli, sauně, bazénu či zážitek z dokonale uvolňujících masáží. To vše se nachází v salcburských hotelech nebo šesti termálních lázních v okolí např.  v Gasteinertalu, lázně Tauern Spa v Zell am See-kaprunu, Aqua Salza v Gollingu, stejně jako léčivé termální lázně Heiltherme Bad Vigaun. Aby toho nebylo málo, celému wellness zážitku přidává na hodnotě ten neuvěřitelný výhled na nádhernou zasněženou krajinu.

alpentherme-bad-hofgastein-content

No jo, ale kde se ubytovat…

Salcbursko je opravdu bohaté na nejrůznější typy ubytování. Člověk si zde může vybrat mezi menšími malebnými chatkami a penziony, stejně tak jako mezi většími rodinnými hotely, wellness resorty a designovými apartmány. Pro vyznavače zdravého životního stylu je zde nabídka partnerských provozů BioParadies Salzburgerland.

A kam s prázdným žaludkem?

Gurmáni z celého světa ocení rozmanitost a širokou nabídku restaurací, které Salcbursko nabízí, nachází se zde totiž více než 220 lokálů pro milovníky kvalitních kulinářských zážitků. Místo pro romantickou večeři zde opravdu není jednoduché určit, jelikož všechny lokální kavárny, sýrárny, hospody, salaše, rybárny i prvotřídní restaurace se postarají o nezapomenutelný zážitek. Pojďme se podívat na některé vyhlášené trasy. Milovníci ryb jistě ocení kulinářskou trasu, která se nachází v oblasti Fuschlsee a Wolfgangsee. Oblast je plná jezer, z čehož vyplývá, že místní ryby jsou opravdu maximálně lahodné a čerstvé. A pro ty, kteří se těší na sladkou tečku, je tu k dispozici velké množství kaváren a cukráren. I milovníci sýrů si zde přijdou na své. Vzácná plemena skotů, která se zde pasou, dávají jen to nejlepší mléko, z kterého zde vyrábějí opravdu kvalitní ovčí, kozí či klasické sýry z kravského mléka. Milovníci masa nezoufejte, Salcbursko myslí i na vás, a proto se pyšní velkolepou nabídkou ochutnávek hovězího masa. Pokud jste fanoušci adrenalinových zážitků ve spojení s kulinářstvím, restaurace Treff 2000 je ideální právě pro vás. Její název nesymbolizuje rok založení, ale nadmořskou výšku. Vinný lístek také stojí za to – není nic lepšího než popíjení luxusního Bordeuax Chateau Angelus při pohledu na překrásné panorama okolních hor.

blog-fuschlsee-abendessen-650x435

 

Salcbursko opravdu dokáže potěšit každého. Najde se tu program pro zamilované páry, milovníky hudby, dobrého jídla, adrenalinu, zimních sportovních radovánek, ale i pro návštěvníky milující např. klidné procházky a relaxaci. Proč tedy místo tradičních valentýnských destinací nezkusit právě kouzelné Salcbursko?

Zdroje: 1, 2, 3, 4