• Beauty  • Vlasové oleje

Vlasové oleje

Vlasové oleje jsou skvělé pro každého. Hodí se pro všechny typy a délky vlasů…

Vlasové oleje uzamykají ve vlasu vlhkost. Díky této schopnosti jsou perfektní pro vlasy suché, lámavé a třepící se. K dostání jsou i oleje s UVA/B ochranou, která zajistí, že barva vlasů nebude tolik náchylná na vyblednutí. Takže jsou výborné pro vlasy barvené ale také přírodní, které ochrání před vyšisováním od sluníčka. Vyzkoušejte například suchý olej Orofluido Sahara od Revlonu.

orofluido sahara

Oleje můžete používat třemi způsoby. Ten první je nejintenzivnější. Vlasy pročešte, tím odstraníte z vlasů zbytky stylingových přípravků a poté naneste na vlasy olej. Soustřeďte se hlavně na konečky a střed vlasů. Jestliže jsou vaše vlasy nepoddajné, husté, nebo vlnité klidně můžete malé množství vetřít i ke kořínkům. Nechejte olej působit cca 20 minut. Pokud máte času více, klidně ho ve vlasech nechejte déle, nebo nejlépe přes noc. Potom vlasy umyjte jako obvykle.Healthy-hair

Druhý způsob je nejméně zatěžující. Takže ideální pro jemné a splihlé vlasy. Olej se nanáší do umytých, ještě vlhkých vlasů. Následně můžete vlasy fénovat, nebo nechat volně uschnout.

Jako poslední způsob je použití oleje pro finální úpravu vlasů. To znamená, že se nanese pár kapek do vyfoukaných vlasů, od středu po konečky. Tento způsob dodá vlasům nádherný lesk a hebkost.

Skvělý tip, který doporučujeme vyzkoušet je přimíchat pár kapek oleje do vašeho oblíbeného kondicionéru. Zajistíte si tak ideální výživu a hydrataci vlasů při každém mytí. Nezapomeňte ale kondicionér důkladně vymýt!

Zdroje: 1, 2, 3