• ppl talk  • Tory Burch: úspěšná návrhářka, podnikatelka a filantropka

Tory Burch: úspěšná návrhářka, podnikatelka a filantropka

Tory Burch je na první pohled velice krásnou ženou. Ovšem tím výčet její charakteristiky zdaleka nekončí. Tato usměvavá dáma je rovněž talentovanou americkou návrhářkou, úspěšnou byznysmenkou a v neposlední řadě filantropkou. Během deseti let vybudovala Tory Burch miliardové impérium. V červenci byl navíc otevřen vůbec první butik Tory Burch i v Praze…na adrese Pařížká 18.

Vogue_TorySport_960_1

Tory (v oblečení Tory Sport) se svými třemi syny, třemi nevlastními dcerami a modelkami – Editou Vilkeviciute (s basketbalovým míčem) a Hilary Rhoda (se surfařským prknem).

“Pracuj tvrdě, mysli dopředu a buď trpělivý!”

Tímto mottem se Tory Burch dle svých vlastních slov sama neustálé řídí a jak je vidět, dělá víc než dobře. Značka Tory Burch vznikla v roce 2004. Než se ale ke značce tato návrhářka dopracovala, stálo ji to řadu úsilí. Pokud jde o zkušenosti, Tory nejprve vystudovala dějiny umění a poté získala praxi v oblasti public relations u módních velikánů, jako jsou Ralph Lauren či Vera Wang.

a6e2df71b59e65cc2246c9aecbd9fced

Tory Burch v kolekci Rodeo Drive

Pomohla i Oprah Winfrey

Koho by to napadlo, že ke štěstí stačí jen tak “málo”?. Jednoho dne se Tory Burch rozhodla, že zkusí poslat jeden ze svých vlastních výtvorů, konkrétně tuniku, slavné Oprah Winfrey. Netrvalo dlouho a Oprah pozvala Tory Burch do svého talk show. Z dosud neznámé návrhářky se téměř ze dne na den stala velice populární osobnost. Hned druhý den navštívilo její webové stránky na osm miliónů lidí. Jak je vidět, Tory Burch se jen tak něčeho nezalekne.

Úspěšná kariéra vs rozpad manželství

Tory Burch se tak během krátké doby stala světově populární návrhářkou, která sbírala jedno ocenění za druhým. Čím více byla její kariéra úspěšnější, o to horší bylo manželství. To se nakonec rozpadlo. Ačkoliv to byl zprvu její manžel Chris Burch, kdo pomohl Tory v podnikání především finančně, později se nemohl smířit s úspěchem své 24-hours-tory-burch-7_233414839191bývalé manželky. Chris se proto rozhodl založit konkurenční značku C. Wonder, což mezi Tory Burch a Chrisem vyvolalo soudní spor. Chris byl nakonec nucen polovinu firmy odprodat a začít naprosto s čistým štítem.

Foto: 1, 2, 3