• Beauty  • Vlasy v bezpečí po celé léto

Vlasy v bezpečí po celé léto

Naše vlasy jsou nyní pod náporem slunečních paprsků, slané vody, chlóru a dalších vnějších vlivů. Tím dochází k výraznému oslabení vlasové struktury a proto vyžadují zvýšenou speciální péči.

V létě je velmi důležité používat přípravky s UV filtrem nejen na tělo, ale i na vlasy. UV ochrana zabraňuje vysoušení a narušení struktury vlasů. Pokud se tedy chcete vyhnout nekvalitním, suchým a špatně ovladatelným vlasům, používejte přípravky určené pro sluncem namáhané vlasy. Obsahují navíc vitamíny pro ochranu barvy a výživu.

ě

Na dovolenou zabalte cestovní balení produktů s UV filtrem. Nezaberou moc místa v kufru a zajistí vám tu správnou péči.1

Před vstupem do bazénu nejdříve opláchněte vlasy nechlorovanou vodou. Tak se nasytí čistou vodou a následně již nebudou schopny absorbovat chlorovanou vodu. Tím snížíte nasáknutí chemikálií. K bazénu či na pláž neodcházejte bez přípravku ve spreji, který můžete jednoduše aplikovat stejně jako opalovací krém na tělo.

6

Nepodceňujte také péči po pobytu v bazénu či v mořské vodě. Vždy a co nejdříve si vlasy důkladně umyjte. Doporučujeme kombinaci šamponové lázně a kondicionéru. Než vám vlasy téměř doschnou, použijte hydratační lotion, který se postará o dostatečnou hydrataci.

5

Po dovolené přichází na řadu proces obnovy vnitřní struktury i povrchu vlasů a stimulace pokožky. Jednou týdně si dopřejte výživnou masku. Skvělým pomocníkem pro regeneraci vlasů zevnitř je také vlasový olej, který můžete nanášet v malém množství dle potřeby do délek a konečků každý den.

7

Vhodná je taktéž návštěva kadeřníka. Zastřihne poničené, roztřepené konečky a zjistí, co vaše vlasy případně potřebují.

Zdroj: 1, 2, 3, 45, 6