• Men's world  • Když koně dupou pod kapotou…

Když koně dupou pod kapotou…

Parné letní dny si doslova říkají o stahovací střechu, kožená sedadla a spoustu koní pod kapotou. Hádáte správně! Kabriolet je již dlouhé roky symbolem výletů k vodě a za letní zábavou. Ale který model zvolit? U tohoto typu auta zdaleka neplatí, že to nejnovější je zároveň to nejlepší, ba právě naopak! Vymazelní veteráni se stahovací střechou mnohdy přitahují daleko víc pozornosti, než supermoderní stroje, které zrovna sjely z některé výrobní linky. Pojďme se společně podívat na pár nadupaných krasavců, které Vám zaručí, že vás žádná dlouhonohá blondýna v minisukni nepřehlédne!

#6 BMW Z3

BMW_Z3_1.9L_1998

Klasická “Zet trojka” je jedním z nejdostupnějších aut tohoto typu a dá se pořídit za celkem rozumnou cenu. Skvělý design v kombinace s německou precizností je pak zárukou kvality a maximálního požitku z jízdy.

#5 FERRARI 458 SPIDER COUPE CABRIO

FERRARI-458-ITALIA-SPIDER-CABRIOLET-ferrari-18273827-555-369Nádherný kousek z dílny legendární italské automobilky nepatří zrovna k nejlevnějším hračkám. Silný motor a perfektní provedení ale dozajista jeho ceně odpovídají …

#4 FORD MUSTANG model 1966

66-convertible-blackTradiční americký design a nezapomenutelný zvuk motoru. Legendární modely Mustang z šedesátých let vždycky byly a pravděpodobně budou i nadále symboly vytříbeného stylu a perlou v garáži každého muže. Zde se můžete pokochat na černého krasavce z roku 1966.

#3 ŠKODA FELICIA

large_IMG_9714 [1600x1200]Nezapomenutelná “Škodovka” svým nadčasovým designem dozajista patří mezi auta, která dodnes budí na silnicích pozornost. Monozí majitelé své “miláčky” udržují v perfektním stavu, takže si v ničem nezadají se současnými automobily.

#2 JAGUAR XK 140 model z roku 1956

140-55Nezapomenutelný kousek této značky si zahrál v mnoha filmech a díky svému libivému zevnějšku dnes zdobí sbírky mnoha automobilových nadšenců. Samozřejmě mluvíme o zcela jiné cenové kategorii a navíc, získat toto auto není zrovna jednoduché, ale jak je již zvykem, za kvalitu se platí a pro svou vášeň je mnoho mužů schopno obětovat astronomické částky!

#1 MORGAN 4/4 ROADSTER

morgan

Krasavec z dílny špičkové anglické automobilky Morgan patří bezesporu na špičku této kategorie. Historizující tvary, perfektní design a moderní technologie jsou zárukou naprosté spokojenosti majitelů. Každý model je navíc vyráběn přímo na míru, takže si svého “miláčka” můžete “vyšperkovat” přesně podle svého gusta.

Poděkování a zdroje fotografií: 1,2,3,4,5,6,7