• Styling  • S létem přichází „nová“ etapa slunečních brýlí

S létem přichází „nová“ etapa slunečních brýlí

Jste už dostatečně připravené na léto? Doplněk, který by neměl chybět žádné ženě jsou zaručeně sluneční brýle. Nejen, že vás ochrání před nepříjemným slunečním zářením, ale také doplní váš denní i večerní outfit. Navíc je tento kousek nositelný od jara do léta, pokud ovšem rády jezdíte v zimě na dovolenou k moři, pak ho využijete opravdu celoročně. A to už se opravdu vyplatí do nich investovat.

Právě proto jsme pro vás připravili článek, podle kterého si vyberete ty pravé sluneční brýle, přesně podle tvaru vašeho obličeje. Ale tím zdaleka nekončíme.

Jaký zvolit tvar brýlí?

Zaměřte se nejen na tvar brýlí, ale v první řadě především na tvar obličeje. Nehledě na trendy byste měly zvolit právě takový tvar, který zkrátka sluší nejvíce vám. Pro správný výběr by vám měla stačit následující základní pravidla:

  1. Pokud máte ostřejší rysy obličeje, porozhlédněte se po oblejších tvarech brýlí.
  2. Naopak, je-li váš obličej kulatější, zaměřte se na brýle hranaté.

Dotyčné rady uplatníte tehdy, pokud si budete brýle objednávat přes internet, a tudíž bez možnosti vyzkoušení. V obchodě je potřeba si vyzkoušet co nejvíce možných variant, abyste nejlépe samy na sobě poznaly, zda k vám, ale také k vašemu outfitu, padnou. Je totiž zásadní, aby brýle doplňovaly i váš šatník. A to jak designově, tak i barevně. Skla zrcadlová mají všemožné barevné varianty, ať už do modré, růžové,, fialové nebo třeba žluté barvy. Klíčový je i váš styl oblékání.

Stejně tak, jako minulá léta, i letos bude frčet retro styl á la 80. léta. Stále žádoucí jsou brýle kulaté, ale oživené dvojitou hrazdou, dále pak zrcadlovky a samozřejmě klasické pilotky. Mezi dámskými brýlemi se začínají prosazovat tvary cateye, tedy kočičí oči. Označují se tak brýlové obruby jemně protáhlé nahoře po stranách á la 50. a 60. léta. Z vrcholu neustupuje ani oblíbený tvar Wayfarer, což jsou ty od značky Ray-Ban. Trendem jsou i sluneční brýle typu Clubmaster, které odkazují na módu 50. let.

Poohlédnout se můžete také po brýlích s různými geometrickými tvary, které čím jsou extravagantnější, tak tím lépe. Dalším tipem jsou brýle zhotovené z netradičního materiálu, jako jsou například brýle dřevěné.

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15