• ppl talk  • Zacvičte si po boku známých tváří 

Zacvičte si po boku známých tváří 

Fitness studio JOHN REED svým prostředím a službami přitahuje i známé tváře. Můžete zde narazit na svého oblíbeného influencera, účastnice Miss, osobnosti z televizních pořadů, zpěváky i herce. Svůj trénink či vztah ke svému tělu nám přiblížili Klára Vavrušková, Felicita Victoria Prokešová, Lukáš Veitl a Mishala Orth.

Když Felicitu Victorii Prokešovou nepotkáte ve fitku při jejím intenzivním tréninku, můžete ji vidět v Czech Cabaret Show nebo v divadle, např. v představení Divadla Bez zábradlí Cikáni jdou do nebe, kde hraje titulní roli. Této talentované muzikálové herečky jste si také mohli všimnout v soutěži SuperStar 2021.

Felicito, jak je pro tebe, jako kabaretní performenku, herečku a zpěvačku, důležitý vzhled a udržování se v kondici? 

Jsem milovník jídla, takže to vždy musím nějak vybalancovat. Pohyb je potřeba nejen k mojí práci, pro kabaret, ale i pro ostatní divadla, kde hraju, aby mi nemuseli rozšiřovat kostýmy – nějaká ta údržba je více než nutná. Zároveň mi pohyb slouží jako psychohygiena, potřebuju ho. Moje tělo je na něj navyklé třeba ze studií na konzervatoři, kdy jsem měla i šest hodin tance denně. Cvičení mě baví, nenutím se do něj.  

Jakožto muzikálová herečka mám i dost pohybu na jevišti, takže z toho člověk úplně nevypadne. Je ale pravda, že jsem mívala i lepší formu, cítila jsem se líp, hbitější, takže bych do toho chtěla v příštím roce více šlápnout. 

A co se vzhledu týče, jsem smířená s tím, jak vypadám, jsem spokojená a nemám žádné větší komplexy. Vím, co by mohlo být lepší, ale i horší.

Jak často chodíš do JOHN REED? Co máš na tomto fitness studiu nejraději?

Do JOHN REED chodím už asi pět let. Vyzkoušela jsem spoustu fitek, protože jsem se stěhovala, nicméně jsem se vždy do JR vrátila, protože jsem tu opravdu spokojená. Nejvíce se mi líbí interiér, je nevšední a dopomáhá mi k tomu, se v tom prostředí cítit dobře. Oceňuju také hudbu, která zde hraje. Vždycky mě nakopne a když zrovna nemám sluchátka, tak se můžu zaposlouchat.

Lukáš Veitl je model, influencer a finalista soutěže Muž roku 2020, kam se probojoval poté, co se doslova postavil na nohy po vážné dopravní nehodě. Česko reprezentoval např. na mezinárodní soutěži v Santo Domingu. 

Lukáši, jak dlouho sem chodíš ty? Kolikrát týdně zde běžně cvičíš? 

Letos v říjnu tomu už budou 4 roky, co jsem se s JOHN REED spojil, a můžu říct, že hned od prvního dne mě tohle studio učarovalo, jak už designem, tak atmosférou, která se tam díky hudbě vytváří úplně sama. 

Intenzita cvičení je u mě odvozená především podle toho, zda se na něco připravuji, nebo ne, ale v průměru se tam 4x týdně určitě ukážu. 😊

Věnuješ se sportu i mimo fitko? 

Jednoznačně ano! Pokud by se někde mluvilo o nějakém milovníkovi všech sportů, doufám, že by každý ukázal na mě. A teď doopravdy, tak nějak si život bez sportu nedokážu představit a v posledních dvou letech se fitko snažím pravidelně prokládat i nějakou aerobkou. V létě jsem třeba měsíc putoval ve směru Porto–⁠Marrakesh, kde jsem měl možnost si několikrát zasurfovat, což mě neskutečně bavilo –⁠ škoda, že je Česko tak daleko od oceánů, a tím pádem jsme ochuzeni o spoustu vodních sportů.

Přiblížil bys svou přípravu na mezinárodní modelingovou soutěž, ať už Men Supermodel World 2021, či na tu, která ses účastnil v říjnu? Jak se toto období liší frekvencí chození do fitka či ve způsobu cvičení? 

Celé roky před účastí v Muži roku, která mi následně otevřela dveře do světa modelingu, jsem se připravoval především na soutěže v naturální kulturistice v kategorii Mens Physique a tak nějak se i této přípravy stále držím. Takže co se týče stravy, jedu nízkosacharidovou dietu, kterou doplňuji silovým tréninkem a tato kombinace mě ještě nikdy nezklamala.

V roce 2020 jsi se umístil na 4. místě v soutěži Muž roku, naposled jsi tam působil v roli porotce. Finalisty různých ročníků Muže roku občas můžeme v JR potkat, chodíte třeba někdy cvičit společně? 

Ano, bylo tomu tak, letos jsem se zúčastnil castingů na nového Muže roku, tentokrát v roli porotce, a můžu říct, že je to dokonalá nostalgie vidět nervózní uchazeče z druhé strany. Člověk si přitom dokonale uvědomí, jaký kus cesty, co se týče vystupování a projevu, ušel. Jinak co se týče cvičení s předchozími účastníky, tak to je jasné, tvoříme parádní partu, propojenou napříč všemi ročníky.

Využíváš v rámci členství možnost +2? Jak často bereš do gymu parťáka? 

Jsem většinou zvyklý cvičit sám, abych se během tréninku nerozptyloval. Ale je to příjemný benefit, který rád využívám, hlavně, když chci někomu ukázat netradiční fitko. Zatím jsem neslyšel negativní recenzi.

Felicito, cvičíš spíš sama, nebo chodíš s parťákem? 

Ze začátku jsem ráda chodila ve dvojici, ale postupně se mi začalo cvičit dobře samotné. Já si do fitka nechodím pokecat, mám ráda, když je trénink intenzivní, ne, když se tam člověk plácá tři hodiny. Jen občas dostanu náladu, kdy řeknu, že si dám lehčí trénink, a někoho se zeptám, jestli nepůjde se mnou. 

Využíváš i služby osobního trenéra? 

Zprvu jsem začala cvičit sama, asi dva roky. Nakoukávala jsem různá videa. Když máte pohybový talent, máte předpoklad k tomu, že budete cvičit dobře, a to je snad můj případ. Cvičení je umění a dá se cvičit i hodně špatně. Vyzkoušela jsem jednoho, nebo dva trenéry, ale i ti mi po pár trénincích potvrdili, že je nepotřebuju. Ale nemám ráda stereotyp, takže objevuju a zkouším nové cviky. 

Lukáši, ty rád cestuješ. Navštívil jsi při svých cestách už některé ze zahraničních studií JR? 

Akorát jsem nad tím nedávno přemýšlel, že jsem tuto příležitost nikdy nevyužil. Cestování beru často jako formu aktivního odpočinku, takže i jako odpočinek od činek, ale mám naplánovaný Istanbul, kde se o JR hodně mluví, takže tam bych to rád využil.

Jaké jsou tvé cíle v oblasti fitness? 

Do dopravní autonehody, která se nám v roce 2019 stala, jsem se honil především za objemem, chtěl jsem být jednoduše obrovský. Člověk si časem ale uvědomí, že je úplně zbytečné si huntovat tělo nesmyslnými tréninky, striktní stravou a životem, kde vidíte jen činky, jídlo, spánek a tenhle trojzubec opakujete každý den dokola. Vždycky jsem byl a budu zastánce čistého sportu, který je založený především na tom, že vás to baví, a ne, že vás někdo nutí dělat dokola jednu a tu samou věc.

Na páse vedle vás může běžet třeba i modelka Klára Vavrušková. Ta získala třetí místo na světové soutěži Miss Earth a titul Miss Earth Water 2019. 

Kláro, když jsem se vás v roce 2021 v souvislosti s focením sportovní kolekce České Miss, nyní České Miss ESSENS ptala, jak se vám v období lockdownu cvičí doma, říkala jste, že vám fitko chybí. Jaký pro vás byl návrat do JOHN REED a jak často teď chodíte?

Přesně jak říkáte, fitko mi v tu dobu chybělo, tudíž jsem otevření opravdu uvítala. Cvičení doma je sice fajn, ale pro mě jenom na chvilku, nevydržím u toho tak dlouho, jak bych si představovala. Nicméně se musím přiznat, že teď přes léto jsem cvičení trošku zanedbávala, s tím i návštěvu JOHN REED. Stále jsem někde mimo domov a nemám na cvičení čas a vůli. Od září se ale více snažím udržet režim a hodit se po létě do kupy. 

Změnil návrat k cvičicím strojům formu vašeho tréninku? A zaznamenala jste od té doby nějaký znatelný progres? 

Určitě ano. Zatímco doma jsem cvičila jen s vlastní vahou a na podložce, v JOHN REED k tomu přidávám i cvičení na strojích, se závažím a vydržím déle. Navštívila jsem i nějaké skupinové lekce, při kterých to taky nemůžete díky lidem kolem úplně vzdát. Pro mě je cvičení ve fitku více motivující než doma, protože místo toho, abych si doma pořádně zacvičila a měla z toho dobrý pocit, vyhledávám jiné aktivity, které bych zrovna mohla dělat, třeba uklízení.

Když Mishala Orth, zpěvačka a účastnice první série Love Islandu, zavítá do JOHN REED, pravděpodobně ji nepřehlédnete. Vsadíme se, že trochu ze své energie předá i vám. V listopadu se vrátila z USA (kde nezapomněla navštívit i studio JOHN REED v Los Angeles), tudíž bude ve spinning room opět trochu živěji.

Mishalo, jak často chodíš do JOHN REED a v čem spatřuješ benefity tohoto fitness klubu? 

JOHN REED navštěvuju určitě 5x do týdne. Cítím se tam už jako doma. 

Nejvíc mě dokážou dostat do pořádného tréninku večery s live DJs. Je tam skvělá atmosféra –⁠ připadám si jako na nějaké party, takže tělo se hejbe samo! 😀 Také mám dost oblíbenou spinning room.

Všimla jsem si, že jsi využila služeb osobního trenéra, konkrétně Kiera. Přiblížíš mi vaši spolupráci a jak jsi byla spokojená? 

S Kierem jsem mega spokojená! Je to za mě jeden z nejlepších motivátorů a dokáže vás dostat za hranice limitů ve fyzičce.

Navštěvuješ v JR někdy i skupinové lekce? Pokud ano, které konkrétně? 

Skupinovky nenavštěvuju, jsem na cvičení spíš samotář 🙂

Kláro, co je pro vás zdravý životní styl a jak moc si hlídáte figuru pro svou vlastní spokojenost, ale i práci modelky? 

Když zmiňujete zdravý životní styl, vzpomněla jsem si na svoji seminární práci do školy, kde jsem toto téma rozebírala. Zde to zmíním jen ve stručnosti, pro mě je zdravý životní styl určitě zdravé stravování, pohyb a především to, že se cítím dobře, jak fyzicky, tak duševně. Nicméně, co se týče mě, já nejsem žádný pedant na stravu, ráda si dám cokoliv, kdykoliv, ale postavu si hlídám a snažím se si ji udržovat, jak říkáte, ať už kvůli práci, tak kvůli vlastní spokojenosti.

Článek vznikl ve spolupráci s JOHN REED Fitness.

Zdroj fotografií: archiv Felicity, Lukáše, Kláry a Mishaly