• Lifestyle  • Zbavte se povánočních kil – NADOBRO!
vánoce váha

Zbavte se povánočních kil – NADOBRO!

Vánoce, svátky klidu, míru, radosti a taky spousty jídla, začne to již před Vánoci ujídáním cukroví a možná skončí silvestrovskou hostinou. Vánoce i Silvestr jsou pryč, ale co přibylo u většiny z nás, jsou kila navíc. Po novém roce se jich většinou snažíme, co nejrychleji zbavit a pokud to nejde hned spousta z nás to po chvíli vzdá. Je důležité si uvědomit, že kila nezmizí mávnutím kouzelného proutku.

přejídání

A jak se tedy kil navíc účinně a nadobro zbavit?

Zhubněte za týden 5 kilo – nesmysl! První věc, která je naprosto špatně, je vynechávat jídla nebo začít úplně hladovět, rychle zhubnout, ale později zase zpátky kila nabrat.

Důležité je opravdu změnit životní styl a především se hubnutím a správnou životosprávou těšit a bavit. Taky si přestat říkat od zítra, prostě teď hned. Začít a správně nastartovat tělo můžeme detoxem – což neznamená hladovění, ale správnou kombinací zdravého jídelníčku a pohybu, bez toho to zkrátka nejde.

clinic21.cz

  • Jeden den naprosto vynechejte cukry, pijte pouze neochucenou neperlivou vodu a jezte rýži se zeleninou, nezní to zrovna gurmánsky, ale tělo to krásně pročistí a nastartujte na nový začátek.
  • Nikdy nevynechávejte snídani, je to nejdůležitější jídlo dne a můžete si při ní dopřát nejvíce sacharidů z celého dne, zkuste si například namíchat svoje vlastní mussli s jogurtem, ovocem a nebo pokud dáváte přednost slané snídani, dejte si třeba plátek celozrnného chleba s kouskem másla, šunkou a zeleninou. Vždy nezapomínejte na dostatek tekutin!

chléb

  • Na oběd si dopřejte velkou porci zeleniny s rybou, či kuřecím masem, červenou čočku, dušenou brokolici či salát z avokáda. Přílohy vynechávat nemusíte tak jako mnozí tvrdí, jen vyměňte klasické těstoviny za celozrnné, stejně tak i pečivo z bílé mouky nahraďte celozrnným, vyzkoušejte například kuskus, cizrnu, celozrnnou rýži apod.

kuskus

  • Nevynechávejte ani svačiny, postačí jablko, jogurt, mrkev či plátek chleba se sýrem, nikdy nehladovějte!
  • Na večeři omezte sacharidy (přílohy jako jsou brambory, těstoviny, rýže), za to si můžete dopřát spoustu zeleniny a bílkoviny. Výborné jsou saláty z čerstvých surovin třeba s tuňákem.

avokádo

 

  • Důležitý je pohyb, nemusíte zrovna běhat maraton, třeba jen vynechávejte cestou domu výtah a vyběhněte po schodech, choďte více pěšky, pusťě si při uklízení hudbu a tancujte, skákejte, radujte se z každého pohybu, který vám pomůže odbourat kila navíc.

metr

Rychlé hubnutí může být sice někdy účinné, ale nikdy ne trvalé. Proto je důležité vytrvat. Můžete se sice zbavit povánočních kil rychle, ale jaký to má smysl, když za chvíli budou zase zpátky? Každý rok si určitě mnoho z vás dává předsevzetí, že zhubne a váhu si udrží, tak proč se do toho konečně nepustit? Ještě DNES!

brokolice

Tak jako jsme se museli naučit chodit, mluvit, psát a počítat, taky se to nestalo ze dne na den. Museli jsme si na to nějakou dobu počkat a později to pro nás bylo samozřejmostí, stejně je to i se zdravým životním stylem. Možná to chvíli potrvá, ale po čase zjistíte, že hranolky a smažené kuře už vlastně nejsou pro vás tak nezbytné, jako předtím.

Zdroje obrázků: 1, 2, 3, 4