• Fashion News  • Zemřel král světové módy Karl Lagerfeld

Zemřel král světové módy Karl Lagerfeld

Bezesporu nejúspěšnější módní návrhář módního průmyslu, vizionář, fotograf a kreativní ředitel módních domů Chanel a Fendi dnes navždy opustil módní svět. Génius, který změnil svět módy, zemřel dnes ve věku 85 let v Paříži.

Letos poprvé po 36 letech se na konci přehlídky haute couture v pařížském pavilonu Grand Palais, která se konala 22. ledna, neukázal Karl Lagefeld. Tento akt byl šokující pro všechny přítomné a vyvolal řadu znepokojivých spekulací. Jak je možné, že si Karl nechal ujít potlesk? Následně bylo všem jasné, že něco není v pořádku. Po několika dnech vydal módní dům Chanel prohlášení, že Karl Lagefeld nemohl být přítomen přehlídky ze zdravotních důvodů, a že mu přeje brzké uzdravení. Během dnešních ranních hodin přišla smutná zpráva z Paříže, která oznámila umrtí Karla Lagerfelda.

Nepřehlédnutelný vzhled

Jeho vzhled a jméno znal celý svět. Lagerfeldův koňský ohon, vějíř, tmavé sluneční brýle a jeho lásku k namíru ušitým bílým košilím. Nechyběl mu šperk v podobě srdce z chromu, který kombinoval spolu s černými obleky Dior Homme. To vše dokonale vytvářelo jeho nepřehlédnutelný vzhled.

 

„Miluji módu a její vývoj v čase. “ –  Karl Lagerfeld

 

Život Karla Lagerfelda byl nádherný

Karl se narodil 10. září 1933 v Hamburku. Ve 14 letech přišel do Paříže a v sedemnácti letech poprvé začal pracovat jako asistent u návrháře Piera Balmaina. Po třech letech se přesunul a podílel se na kolekci haute couture módního domu Jeana Pautoua. Při prvotních začátcích budování kariéry si Karl nechtěl prvoplánově odstartovat svůj začátek založením módního salónu, ale zvolil strategii začít nezávisle. V letech 1963 s krátkodobou pauzou do roku 1997 navrhoval pro značku Chloé. V přelomovém roce 1965 Karl dostal pracovní příležitost u značky Fendi, kdy tato značka mu natolik přirůstá k srdci, že u ní zůstává a naplno tvoří po celou dobu jeho kariéry. Jedním z dalších přelomových let byl rok 1983, kdy byl Karl Lagerfeld jmenován jako umělecký ředitel pro značku Chanel. A o rok později zakládá svoji značku pod svým jménem a následně vzniká umělecká prodejní galerie Lagerfeld Gallery.

 

„Žena je nejdokonalejší panenka, kterou jsem oblékal s radostí a obdivem.“ – Karl Lagerfeld

 

Při vytváření kolekcí, které byly dostupné v Lagerfeld Gallery, měl talentovaný návrhář své záliby ve fotografii, psaní knih, vlastnil nakladatelství 7L a jeho soukromá knihovna v sobě skrývala přes 230 tisíc svazků knih. V neposlední řadě svoji vášeň promítal do tvorby parfémů. V prosinci roku 2004 koupila Lagerfeld Gallery americká značka Tommy Hilfinger. Téhož roku na podzim Karl Lagerfeld odstartoval svoji první kolaboraci s módním řetězcem H&M a uvedl do prodeje limitovanou kolekci, která vyvolala rekordní zájem a davové šílenství.

Zdroj fotografie: Facebook Karl Lagerfeld

Marketing manager