• Fashion News  • Značka CHATTY představila novou jarní kolekci pro ženy nesoucí své individuality a charaktery

Značka CHATTY představila novou jarní kolekci pro ženy nesoucí své individuality a charaktery

Návrhářská dvojice Anna Tušková a Radka Sirková stojící se za českou značkou CHATTY uvádějí téma své poslední kolekce, kterým se tentokrát stalo slunce, poušť a život nomádů. CHATTY tentokrát představily svou kolekci na přehlídkové show v unikátních prostorech Kunsthalle Praha. Set up přehlídky, o který se postaral architekt Jiří Matura, a hudba přenesly návštěvníky do atmosféry sluneční výhně parného léta.

Kolekce pro sezónu jaro/léto 2022 se odráží od tvarosloví nomádských kaftanů. Ty jsou přemodelovány do úvodních modelů, vytvořených z materiálů směsovaného hedvábí a bavlny.

V dalších outfitech pracují návrhářky s typickým tvaroslovím, které je charakteristické pro značku CHATTY – oversize jeansy z hnědého, lněného denimu, zkrácené bombery v pastelových barvách, šortky a overaly vytvořené z lehké viskózové tkaniny. To vše navržené tak, aby styling, střih i barva vyhovovaly potřebám moderní klientely.

Barevná škála kolekce se pohybuje od off-whitově bílé, přes pastelové tóny růžové a béžové k temnějším tónům modré a zelené. Významné místo mezi modely zaujala army zelená a petrolejová barva a signifikantní barvou kolekce se stala ostrá zelená barva použitá na viskózových krepech, která v samotném závěru celé řady eskaluje do zářivě zelených flitrových modelů, jež jsou ztlumeny černým viskózovým šifonem.

Většina materiálů užité v kolekci jsou přírodního původu, vyrobené výhradně v evropské produkci. Uvolněné tvarosloví kolekce je doplněno stylingem kožených pásků a tašek.

“Naší nejnovější kolekci jsme chtěly představit v novém a neokoukaném prostředí, proto jsme zvolily nově otevřený prostor galerie Kunsthalle. Tentokrát jsme zrealizovaly celou show ve své vlastní produkci a doplnily unikátním castingem modelek, kterými se staly ne-modelky, tedy opravdové ženy nesoucí své individuality a charaktery”, doplňuje ke kolekci jedna s autorek Radka Sirková. “Právě těmto ženám bychom naší kolekci chtěli věnovat.”

Zdroj fotografií: CHATTY, Matěj Třešňák

Marketing manager