• Fashion News  • Známá/neznámá značka Francessco Gattino

Známá/neznámá značka Francessco Gattino

V listopadu nás čeká nová svěží kolekce – pro kumštýře. František Macháček alias Francesco Gattino je český návrhář, kterého jsme na našem webu představili již v roce 2016. V ten čas se zabýval především dámskou módou. Ale to už dávno neplatí. V roce 2018 značka prošla kompletní obměnou, orientuje se na pánské a unisex kožené doplňky. Kvalita je i nadále základním pilířem brandu.

Na počátku bylo písmeno. Kolekce 2018 neboli ,,A” nám ukázala životní cestu návrháře. ,,A”, jakožto iniciály dívky, se kterou prožil krátký, ale zato důležitý životní milník. Zcela změnila jeho pohled na svět. Upustil od původní vize módního prádla a dámských kabelek. Rozvázal spolupráci se zaštiťující firmou ELEGA, a naplno se vrhnul do vlastního projektu. Zároveň symbolisticky započal budování nového impéria počátečním písmenem v abecedě. Hlavním atributem byla ledvinka s batohem, které pojilo heslo ,, Budu s tebou kdykoliv a kdekoliv v dobrém i zlém”.

Hlavní myšlenka spočívala v produktu na každodenní použití. Garancí kvality je i samotný materiál v podobě třísločiněné kůže z Toskánska, který si vychutnají především milovníci kvalitních přírodních materiálů. Bohužel nic pro vegany. Jeho ,,Áčko” si oblíbila i spousta známých tváří, jako například Nikola Čechová, také známá jako Shopaholic Nicol, nebo takový Filip Vaněk. Mimo jiné i já sama.

Rok 2019 nám přinese rozšíření dosavadního sortimentu. Alternativu stávající kožené ledvinky nyní můžeme nalézt v nylonové podobě. I tentokrát bude pro návrháře stěžejní jeho osobní příběh. Inspiraci čerpal skrze téma smíření se s minulostí. Podlehnete i žhavé novince v podobě byznys tašky, cestovní tašky a crossbody bag. Nevyhýbal se ani doplňkům jako visačky a klíčenky, které mají stříbrný detail loga FG. Tvarosloví ponechal v čistých a minimalistických liniích, které nebudou zastiňovat váš outfit, nýbrž jen podtrhovat váš osobitý styl.

Barevná škála je opět v nadčasových přírodních tónech. Dokonce poskytuje dvouletou záruku, jelikož si uvědomuje, že cena by měla odpovídat kvalitě. Spot k celé kolekci vychází 1.11. a zachycuje sedm motivačních příběhů. Nalezneme jej na oficiálních stránkách Francesco Gattino. Kromě nových produktů si můžeme všimnout i obměny týmu. Pro tuto kolekci si vybral začínajícího videomakera Antonína Zerzána, který s firmou spolupracoval v jejích počátcích, především jako fotograf. Tváří se stala modelka Tamara Vaňousová, která v sobě mísí eleganci s kapkou rebélie. V tomto duchu se nese i hlavní myšlenka celé kolekce.

Zdroj fotografií: Antonín Zerzán