• Nezařazené  • Vyrazte objevit fantastický výhled na západ slunce z několika pražských střech

Vyrazte objevit fantastický výhled na západ slunce z několika pražských střech

Říká se, že nejhezčí pohled na svět je z koňského hřbetu. Ovšem takový pohled ze střechy, ještě při západu slunce, taky není k zahození. Jen si to představte. Stojíte na střeše vysoké budovy, ruku v ruce se držíte se svou drahou polovičkou a díváte se, jak zapadající slunce osvětluje domy kolem vás, stromy, hory, věžičky, kostely a pomalu sledujete, jak se den mění za noc. Nepopsatelné. Zapamatujte si pět pražských střech, z nichž je božský pohled široko daleko.

Veletržní palác

Jednu z prvních funkcionalistických staveb, Veletržní palác, najdete na Praze 7, přímo v ulici Dukelských hrdinů. Nejen, že v něm sídlí Národní galerie, a vy se tak můžete kulturně vzdělat, ale jeho střecha nabízí krásný pohled na naše hlavní město. Krom toho si na střeše můžete vychutnat staré filmy v rámci retropromítání.

Národní divadlo

Národní divadlo patří mezi skvosty našeho hlavního města. Dostat se na jeho střechu není úplně jednoduché, ale pokud se vám to povede, bude to stát za to. Nejen, že Vás čeká výhled na hrad, Vltavu, Kyvadlo, ale zároveň si budete moci prohlédnout krásné Trigy, neboli dvoje trojspřeží, které řídí okřídlená bohyně Viktorie. Sledujte stránky Národního divadla a nepromeškejte tuto možnost.

Art & event Gallery Černá labuť

Pokud budete mít cestu na Florenc, tak si cestou nenechte ujít návštěvu Art & Event Gallery Černá labuť, kterou najdete hned vedle Bílé Labutě a která je dílem Danuše Siering. Kromě krásného výhledu na Prahu si tu můžete vychutnat kulinářské zážitky či komentované prohlídky. Sama autorka tohoto projektu Siering říká: „Nechte svoje starosti dole a povzneste se k nám do oblak. Tady se lépe dýchá.”

Tančící dům

Jeden z nejhezčích výhledů na Pražský hrad, na Vltavu, na Náplavku je jednoznačně ze střechy Tančícího domu, který je už sám o sobě dominantní.  Kromě výhledu si můžete dopřát večeři ve francouzské restauraci nebo nějaký dobrý drink.

Lucerna

Když se řekne Lucerna, většině z vás se asi vybaví kino a pasáž přímo v centru Prahy, ale věděli jste, jak kouzelná je střecha Lucerny? Jedná se o více než tisíc metrů čtverečních prostornou dřevěnou plochu, odkud je naprosto fascinující výhled na centrum a nejen na něj. Kromě toho se zde dá cvičit joga a do budoucna by zde měla vyrůst komunitní zahrada, která poslouží různým literárním čtením, relaxacím, koncertům.

Kdo se nebojí výšek, šťastný výlez na střechu a krásný výhled!

Zdroje: 1,2,3,4,5,6