• Lifestyle  • ZPĚT KE KOŘENŮM

ZPĚT KE KOŘENŮM

Tato nádherná chata byla, i přes svůj vysoký design, postavena s výhradním použitím ekotechnologií a minimálními náklady. Dominance přírodních materiálů a skvělý projekt argentinského studia BAK Architects daly vzniknout opravdu jedinečnému stavbě, která na sebe perfektně zapadá do okolní krajiny.  Dům samotný se nachází uprostřed lesů poblíž argentinského Mar Azul, v kulisách panenské a divoké přírody a borových lesů. Přesto však nebyl při jeho realizaci pokácen ani jeden strom. Ba právě naopak, stavba sama jim na mnoha místech dovoluje sebou prorůstat!

Dokonalá harmonie s přírodou je vidět doslova na každém centimetru domu. Hlavními použitými materiály jsou dřevo, beton a sklo, které spolu i přes svou zjevnou nesourodost vytvářejí skutečně působivý celek. Díky proskleným stěnám se dům otevírá do okolního prostoru a dochází tak k téměř absolutnímu propojení jeho vnitřních prostor s okolním lesem. Interiér tak působí dojmem, jako by neměl žádné hranice, a díky dominanci dřeva ve vnitřních prostorách tak dokonale koresponduje s okolním prostředím.

Vnitřek domu je rozčleněn na jednotlivé zóny, přičemž jeho většinu zabírá obývací pokoj s velkým vestavným krbem, na nějž volně navazuje jen symbolicky oddělená kuchyně. Ložnice s koupelnou nalezly své místo uvnitř betonového boxu, striktně ohraničeného stěnami a poskytují tak potřebné soukromí.

Nábytek je bez výjimky dřevěný a jednoduchých tvarů, aby zbytečně neodváděl pozornost od výhledů do okolí domu, které jsou samy o sobě jedním velkolepým uměleckým dílem. Zemité odstíny zařízení dokonale podtrhují tento živoucí a věčně se měnící obraz přírody.

 

 

Poděkování a zdroj fotografií: BAK Architects