• Events  • 1. dyzajn market festival

1. dyzajn market festival

Také se vám zdá způsob trávení prázdnin v centru města poněkud nešťastný? Nudíte se? Nekupujte si medvídka mývala, nýbrž se oblečte do proužkatého trička a přijďte první dva srpnové dny na Střelecký ostrov! Odehraje se tam totiž historicky první dvoudenní DYZAJN MARKET FESTIVAL!

Léto, skvělá hudba, originální móda a uvolněná prázdninová atmosféra k sobě patří, a tak se organizátoři tradičního Dyzajn marketu, rozhodli, že to vše spojí v jedno. Střelecký ostrov v srdci Prahy se tak promění na 48 hodin v přístav plný designu a hudby. Tak neváhejte, nastupujte a plujte od pátku 1. srpna od 12:00. Pomyslná plavba potrvá až do soboty 2. srpna do 20:00. Po stáhnutí plachet vás kapitánka Terezie Tunková zve na námořnickou afterparty do Malostranské Besedy, kterou hudebně doprovodí DJ Martin Mikuláš.

tshirt

Vstup na festival je zcela zdarma. Bezbariérový přistup, děti vítány, psi na vodítku také!

Na DYZAJN MARKET FESTIVALU na vás budou samozřejmě čekat a těšit se vaše oblíbené stálice jako jsou atelier MATE, kynet, Playbag, Lubor Baum, 2D3D, Akari, …little illustrations, Koko, Kertag, Minimon, Krasohledy, Skoba, Formace, Studio Malíská, Punktura, Youngprimitive, Kikibike, Calico, Nathan Heilmann, Julius Fashion Shop, Pipi Punk, Vosina for You a Yaxi Taxi.

Zároveň Vás čeká spousta nového jako například: nádobí s nejen přímořskou tématikou od Jitky Toman, kuchyňská prkénka z recyklovaných materiálů NineLives, vintage brýle MONOCL, minimalistické šperky BLAHO, autorské kožené kabelky Franco Arrazi, tašky z bio bavlny PanicOrganic, polská móda z recyklovaných materiálů SKUZA, koženkové obaly na telefony a další elektroniku BALAS, papírové hračky PEPE a hliníkové šperky od Tomáše Holuba.

Na Dyzajn Marketu můžete nakoupit originální oblečení pro dámy, pány i děti, šperky, doplňky, kabelky, bytové doplňky, přírodní kosmetiku a mnoho dalšího. Proto se opět můžete těšit limitovanou kolekci Dyzajn Market Dyzajn, která se setkala s velkým úspěchem. Tentokrát budou šperky, oblečení, kabelky, doplňky, hračky a porcelán s tématickým námořnickým vizuálem. 

navy

Co by to bylo za festival bez pořádné hudby? Jak jste si jistě všimli, tento Dyzajn market má přízvisko FESTIVAL a proto je pro vás připravený našlápnutý hudební program:

Pátek 1. srpna – 12:00 – 21:00

 • 12:00 – 13:00 Pilgrim Pimple
 • 14:00 – 15:00 Olats Otesoc
 • 16:00 – 17:00 Yellow Sisters
 • 18:00 – 19:00 ChristmasBrass band
 • 20:00 – 21:00 Vladivojna La Chia 

Sobota 2. srpna – 10:00 – 20:00, od 22:00 afterparty

 • 10:00 – 11:00 divadlo Buchty a loutky
 • 12:00 – 13:00 Bellamy Moon
 • 13:15 – 13:35 módní přehlídky
 • 13:35 – 13:45 Flamencové vystoupení Petry Šťastné a Loly Karpenko
 • 14:30 – 15:30 Sunflower Caravan
 • 15:45 – 16:05 módní přehlídky
 • 16:05 – 16:15 Flamencové vystoupení Petry Šťastné a Loly Karpenko
 • 17:00 – 18:00 Čokovoko
 • 19:00 – 20:00 Kazety
 • 22:00 – ??:?? Námořnická afterparty Malostranská beseda, DJ Mikuláš

theatre

Na Dyzajn marketu nemohou chybět ani módní přehlídky. Modelky se na mole projdou v plavkách Laia a ve vlasech se jim budou třpytit čelenky Vulpecula, poté je vystřídají šaty a sukně Blackmountain, které tvoří dokonalé duo s kabelkami Morrows. Nalíčené budou od špičkových vizážistů z Make-Up Institute Prague a načesány kadeřnicemi z Franck Provost. Pánové nemusí smutnit, i pro ně bude nachystána pánská přehlídka v režii obchůdku Kuráž. Vosina for you a její romantické šaty a sukně budou sladkou tečkou za promenádou krásného oblečení a doplňků.

Nově můžete na Dyzajn marketu najít chill out zónu s pohodlnými pytli Lenoch, kde si můžete posedět, číst si, nebo jen tak relaxovat. Plážové posezení před beach barem Café Jericho připraví designéři Kartoons  a kutilský koutek pro děti, kde objevíte nejrůznější dílničky s různými aktivitami zpetřené designovou zábavou pro děti od UNLIMITED design. Na děti čeká několik různorodých aktivit, her a vychytávek od skupiny Testováno na dětech, nebo workshop s časopisem Hrana.

1child

Nezapomnělo se ani na pány, a tak pro ně bude připraven PÁNSKÝ KLUB, kde si budou moci zdarma zahrát s kamarády stolní fotbálek, nebo deskovou hru Kmotrov

Na Dyzajn market Festivalu bude podpořeno občanské sdružení ELPIDA. Koupí ručně vyráběných ponožek či knižní lahůdky v rámci akce “10 dkg Bulgakova” podpoříte fungování Centra pro seniory v Praze na Pankráci.

Hlavním partnerem festivalu je online banka ZUNO, jediná banka bez kamenných poboček v Česku. S Dyzajn marketem má totiž hodně společného. Oba jsou alternativou hlavního proudu. V designu a módě stejně jako v bankovnictví přináší nová řešení, která ulehčí a zpříjemní život.

Dyzajn market je součástí kulturního projektu pražské Malostranské besedy Letňák 2014 – Léto pro Pražany připraveného pro Střelecký ostrov. Cílem Letňáku 2014 – Léta pro Pražany je vytvořit prostor, kde se budou potkávat Pražané i návštěvníci hlavního města.

Přijďte si užít dva skvělé prázdninové dny naplněné pohodou po okraj na Střeleckém ostrově, nakupte si originální kousky, zaposlouchejte se do koncertů, lenošte s námi, hrajte si, prostě si užijte první Dyzajn market Festival!”, říká Terezie Tunková, hlavní organizátorka akce.

Pro více informací navštivte:

www.dyzajnmarket.com

www.facebook.com/dyzajnmarket

Zdroj: www.dyzajnmarket.com