• Fashion News  • 10 minimalistických značek, o kterých musí vědět každý milovník módy

10 minimalistických značek, o kterých musí vědět každý milovník módy

Celosvětová pandemie COVID-19 změnila od základu náš dosavadní život a přinesla s sebou také změnu v nákupním chování lidí. Zákazníci o nákupech daleko více přemýšlejí, dávají přednost kvalitě před kvantitou a jednoduchosti před extravagancí. Minimalistické značky jsou nyní na vzestupu, bodují jednoduché linie, kvalitní materiály, lehce kombinovatelné kousky a pohodlí, které si můžete dopřát jak v domácím prostředí, tak v práci. S částečnou prací na home office se totiž setřel obrovský rozdíl mezi oblečením na doma a do práce. Minimalismus a pohodlí jsou hlavními atributy oblečení, po kterém je poptávka. Zákazníci dávají přednost zajímavým a nově vznikajícím značkám, které se snaží o udržitelnost, lokálnost a nadčasovost. Minimalistický a udržitelný šatník je totiž naše budoucnost. Podívejte se s námi na populární minimalistické značky, které si určitě zamilujete.

COS

Nejznámější minimalistická značka COS, která je na trhu již od roku 2007, je sesterskou značku fast fashion značky H&M. Na příkladu právě těchto dvou značek nejlépe vidíme posun ve spotřebitelském chování. Zákazníci dávají přednost kvalitě a udržitelnosti, tím pádem COS v H&M group vede a drží celou společnost i v nelehké době. COS je dostupná a kvalitní značka vyznačující se čistými a nadčasovými designy. Oblečení od COS budete chtít nosit každý den, je opravdu stylové.

ASKET

Minimalistická pánská značka ASKET vznikla v roce 2015, když začala vyrábět první trička. Nyní nabízí bundy, mikiny, kalhoty i spodní prádlo. Značka vidí smysl v obnovení hodnoty oblečení, u každého kousku oblečení můžete vyhledat i jeho historii. I pánové tak mohou mít udržitelnější a stylovější šatník, švédská značka ASKET přenese do jejich každodenního oblékání padnoucí kousky a typickou severskou strohost a kvalitu.

FRANK AND OAK

Kanadská značka Frank and Oak nabízí minimalistické oblečení pro každodenní nošení. Kolekce jsou vytvářeny v souladu s přírodou. Značka si dala několik cílů, mezi ně patří například vyřazení plastu, využití obnovitelné energie a podpora nulového odpadu. Oblečení musí být funkční a odolné, využívají tedy organickou bavlnu, recyklované konopí a recyklovanou vlnu. Montrealská značka kromě oblečení vyrábí i minimalistickou obuv.

VETTA

Značka Vetta vám usnadní ranní oblékání. Její capsule kolekce totiž obsahují pět univerzálních kousků, které lze jednoduše kombinovat a vytvoříte z nich až třicet outfitů, takže máte na celý měsíc vystaráno. Jednotlivé kolekce jsou navíc ve stylu glam, retro či elegantní. Všechny oděvy jsou vyrobeny z příjemných a především udržitelných materiálů jako TENCEL, organická bavlna, len a recyklovaný polyester. Vetta pracuje s rodinnou továrnou v NYC a partnerskou továrnou v LA, která získává 70% energie ze solární energie. Vytvořte si dokonalý a jednoduchý šatník.

FRAME

Značka FRAME se sídlem v LA je známá především díky bohaté nabídce džín. Značka však nabízí i širokou škálu minimalistických topů, kalhot a bund, které dokonale ladí právě k nabízeným džínám nebo formálnějším sukním. Vytvořte si dokonalý styl, příjemná bílá halenka a dobře padnoucí džíny, to je klasická kombinace, která vás nikdy nepřestane bavit. Jak říkají francouzské ženy: Vezmete-li nám džíny, pak nemáme co nosit. Vezměte si z této fráze ponaučení a přeneste styl a šmrnc francouzských žen i do vašeho šatníku. Dobře padnoucí džíny jsou totiž k nezaplacení.

HELMUT LANG

Helmut Lang začal s minimalistickou módou již v 90. letech a jeho designy jsou stále populární. Ready-to-wear kolekce jsou plné základních kousků, které jednoduše doplňují i výrazné kožené věci, které povýší jakýkoli outfit. Minimalistické kolekce tedy zahrnují vše od triček, kožených bund až po obleky, zkrátka to pravé pro váš moderní městský styl. Kvalitní a nadčasovou módu od Langa si jednoduše zamilujete. O kvalitě a nadčasovosti totiž, mimo jiné, svědčí i dlouholetá popularita této značky. Díky koženým akcentům můžete být svůdná i v minimalistickém outfitu.

TOVE

Minimalistická móda nemusí být pouze strohá a androgynní, o tom vás přesvědčí právě značka TOVE, za kterou stojí duo Camille Perry a Holly Wright. Londýnská značkou se snaží o dokonalou rovnováhu mezi moderností a ženskostí. Kolekce jsou plné stylových bavlněných šatů, topů a vlněných či hedvábných kalhot. Všechny kousky vynikají všestranností a moderním designem. „Chápeme, jak rušné jsou životy moderních žen, které dělí svůj život mezi práci a rodinu, stejně jako my,“ řekla v jednom rozhovoru Wright. Pokud preferujte minimalistický šatník, ale chybí vám v něm jistá ženskost a barevnost, pak se rozhodně podívejte na krásné šaty od TOVE.

ESSE

Australský label Esse Studios v čele s kreativní ředitelkou Charlotte Hicks se vyznačuje klasickým a zároveň uvolněným stylem. Oblečení je vyrobené z lehoučkých materiálů s perfektním střihem. Kolekce je dokonalou kombinací pánského a ženského šatníku. Kolekce zahrnuje vypasovaná saka, volné kalhoty i stylové dlouhé šaty, vše v základních barvách pro jednoduchou kombinovatelnost. Zamilujte si perfektní střih, pohodlí a lehkost v každodenním oblékání.

REFINE

Žádný minimalistický šatník není úplný bez hedvábné košilky a sukně. Ty úplně nejlepší naleznete u italské značky REFINE. Ikonické šaty se špagetovými ramínky jsou rafinované, moderní a zároveň velice elegantní. Nejlépe si budou rozumět s oversize saky a moderními sandálky. Značka se pyšní podporou místních evropských komunit a udržováním nízké uhlíkové stopy a odpadu v celém výrobním řetězci. Oblékněte se do příjemného a svůdného hedvábí nejen na slavnostní příležitost, ale třeba každý den.

MATIN

Australská značka MATIN v čele s kreativní ředitelkou Michelle Perrett nabízí pohodlné a stylové oblečení. V minimalistických kolekcích objevíte topy s čtvercovým výstřihem, nízké kalhoty a šaty s moderními balonovými rukávy. Nechybí však ani pohodlné mikiny či populární oversize saka. Značka MATIN je oblíbená i u světových celebrit a influencerek, takže s nákupem nového kousku do vašeho šatníku rozhodně nešlápnete vedle. Díky populární značce ze Sydney budete vždy stylová, a to i s minimem kousků ve vašem šatníku.

Za zmínku jistě stojí i další značky věnující se minimalistické módě, například Magali Pascal, Theory, Epoque Evolution, Neu Nomads, maďarská Nanushka a české Anamé.

Foto: 1 – FB COS, IG značek: 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11