• Beauty  • 10 tipů jak na suchou pokožkou v zimě

10 tipů jak na suchou pokožkou v zimě

Všechny to velmi dobře známe, s příchodem prvních mrazíků nám naši tvář začínají zdobit nevzhledné šupinky, rty jsou vysušené a celá naše pokožka zkrátka volá po pořádné dávce hydratace (těm šťastným, kterých se toto tvrzení netýká, upřímně gratulujeme). Přípravků slibujících dokonale vyživenou a zdravě vypadající pleť jako z photoshopu můžeme na trhu objevit nespočet, jak ale vybrat toho správného pomocníka pro vaši pokožku? A věděla jste, že pouze používání různých produktů nestačí?

KRÉMY

Bývají zpravidla to první, po čem saháme, když naše pokožka volá S.O.S. Na trhu jich můžeme najít obrovské množství a na zimu jsou vhodnější spíše hutné varianty. My doporučujeme například CeraVe. Tento krém totiž mimo jiné obsahuje tzv. ceramidy, které se přirozeně vyskytují v pokožce každého z nás a pomáhají k udržení optimálního stavu kožní bariéry. Díky postupně uvolňujícím se látkám je pokožka hydratována po celý den. Za zmínku stojí také například Bioderma, která obsahuje hlavně čisté aktivní ingredience, jakými jsou bambucké máslo, avokádový olej apod., což značí super výživu pro vysušenou kůži.

TĚLOVÁ MLÉKA

Jsou běžně dostupná, účinná a každá z nás si přijde na své, protože nabídka je opravdu široká. Mezi skvělá mléka patří nepochybně Mixa, která je vhodná i pro velmi citlivou pokožku a další oblíbenec je kozí mléko od polské značky Ziaja, které v poměru cena vs. kvalita rozhodně stojí za vyzkoušení.

HYDRATAČNÍ OLEJE

Oleje jsou oblíbené díky své velmi silné hydratační schopnosti, avšak vhodnější je jejich použití přes noc, asi nikdo z nás totiž nestojí o zamaštěné oblečení. Velice účinný a oblíbený je například Bi-Oil, který kromě suché pokožky, díky svým unikátním ingrediencím, kterými jsou PurCellin Oil, rostlinné extrakty a vitamíny, bojuje také se striemi, jizvami a celulitidou.

VYŽIVUJÍCÍ MASKY

Nabídka je velmi rozmanitá, ať už co se týče ceny, tak také struktury a druhu použití masky, můžete zvolit textilní, krémové, masky na oči, na břicho, na nohy, na ruce…zkrátka, fantazii se meze nekladou. Výborné masky nabízí například značka Sephora, velmi oblíbené jsou také textilní masky, které nabízí značka Garnier.

PEELING

Peeling prokrví pokožku, rozjasní ji a občasné použití hezky vypíná pleť a odstraňuje odumřelé kožní buňky, nezapomínejte však, že všeho moc škodí. Provádějte exfoliaci maximálně dvakrát týdně!

ZVLHČOVAČ VZDUCHU

Pokud trpíte na suchou pokožku a ještě ho nevlastníte, směle do jeho koupě, nebudete litovat!

NEPOUŽÍVEJTE MÝDLO KAŽDÝ DEN!

Každodenní používání voňavých mýdel kůži opravdu velmi vysušuje, o to hůř obsahují – li alkohol – pozor na to!

VHODNÁ STRAVA

Promazávejte tělo nejen zvenku, ale také zevnitř – s olivovým olejem určitě nešlápnete vedle, stejně tak s avokádem, které obsahuje prospěšné tuky a nezapomínejte ani na ryby plné omega3 mastných kyselin.

OMEZTE VANU!

Přestože je představa vany plné pěny, sklenky vína a dlouhého relaxu více než lákavá, pro suchou kůži je nadměrné louhování doslova peklo. Pokud přece jen nedáte na vanu dopustit, alespoň ji omezte, vaše pokožka vám později jistě poděkuje.

DODRŽUJTE DOSTATEČNÝ PITNÝ REŽIM!

K tomuto bodu asi nemusíme nic dodávat, kůže potřebuje hydrataci, takže na dostatek tekutin by měl být kladen opravdu velký důraz. Pokud zapomínáte pít, stáhněte si do telefonu aplikaci na pitný režim, která vám s tímto nešvarem hravě pomůže.

Zdroje: 1,2,3,4,5,6,7