• Fashion News  • 5 blyštivých kolekcí od českých šperkařských návrhářů

5 blyštivých kolekcí od českých šperkařských návrhářů

Obzvláště v dnešní nelehké době je velmi důležité podporovat lokální výrobce a zaměřit se tak na kouzlo českých výrobků. My se dneska konkrétně zaměříme na šperky, kdy vás určitě nepřekvapí, že právě české šperky jsou známé po celém světě. Pojďte s námi odhalit specifické kouzlo lokálních tvůrců a nechat se tak unést kolekcí podzim/zima 2020, kterou si pro nás čeští šperkaři připravili.

Osobité šperky tvořící mladá parta českých designérů

Organizace nesoucí název CZECHDESIGN je spojení bývalých studentů designu, kteří si zkrátka dali za úkol nadchnout pro design i českou veřejnost. To nejlepší z českého designu tak můžete nalézt na jednom místě, a navíc výtěžek z celého prodeje putuje na financování aktivit přispívající k rozvoji českého designu. Co se týká kolekce podzim/zima 2020, můžete zde nalézt jak minimalistické kousky, tak i extravagantní. Možnost si tedy vybrat ten svůj osobitý šperk, který vás bude doprovázet celý podzim a zimu zároveň, má zde jednoznačně každý.

Šperky českého designéra Hanuše Lamra vás naprosto pohltí

Hanuš Lamr je český designér, který vytváří přírodou inspirované a naprosto jedinečné šperky. Vzhledem k tomu, že mezi klientelu Hanuše Lamra patří například i elegantní Madeleine Albrightová, není se čemu divit, že šperky od tohoto českého designéra patří k nejvyhledávanějším na českém trhu vůbec. Pokud by vás náhodou z letošní kolekce nic nezaujalo, v jeho ateliéru s ním svou představu můžete probrat a společně s ním navrhnout unikátní výtvor na zakázku ať už pro vás či vaše milované.

Perly se jednoznačně budou skvěle vyjímat na vašem dekoltu u štědrovečerní večere

Perly jsou velice nadčasovým a klasickým prvkem, ovšem ne každý je umí nosit. Jestliže si přejete dodat eleganci vašemu šatníku a myslíte si, že perly jsou již poněkud fádní a nudné, zkuste se podívat na designové šperky značky Antipearle. Za těmito šperky stojí designérka a fotografka Markéta Dlouhá Márová, která dodala perlám zcela nový nádech a směr.

Podivuhodné šperky jako z jiného světa naleznete v Debut Gallery

V této butikové prodejně designového zboží naleznete pestrou nabídku nádherných a zároveň tak trochu podivuhodných šperků, které občas působí jakoby z jiného světa. Veškeré šperky zde pochází od řady českých a převážně mladých designérů. Jejich butik se dostal natolik velké oblibě, že nyní je i možnost šperky zakoupit online prostřednictvím jejich e-shopu. Nakoupit tu můžete ohromující a originální šperky, a to vše v prvotřídní kvalitě. Samotná kolekce podzim/zima si rozhodně najde mnoho příznivců, jelikož takový originální blyštivý šperk už nebudete chtít nikdy sundat.

Česká značka KLENOTA vznikla ze skutečné lásky k pravým šperkům

KLENOTA je mladá, ryze česká značka, který vznikla poměrně nedávno, a to konkrétně v roce 2008. Všechny šperky jsou vyráběny klasickými metodami ve vlastním ateliéru v centru Prahy, kdy celá tato značka usiluje o podporu zlatnického řemesla a o zachování a dalšího rozvoj této nesmrtelné české tradice. Letošní kolekce podzim/zima vám může nabídnout nepřeberné množství převážně jemných šperků, které jsou vyráběny od růžového zlata až po bílé.

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20