• Lifestyle  • 5 chyb, které si u výběru své pracovní židle odpusťte

5 chyb, které si u výběru své pracovní židle odpusťte

Ergonomickou židli nebo křeslo si pořizujeme ze zřejmých důvodů. Mezi ty nejhlavnější patří rozhodně zdravotní benefity, které jsou s ní blízce spojeny. Ovšem ne vše, co se může na první pohled zdát jako ergonomický kousek nábytku, opravdu splňuje vše potřebné. Dnes se podíváme na nejčastější chyby při nákupu.

Podpora páteře není dostatečná

Jedna z nejčastějších chyb je nedostatečná podpora páteře. Židle, které nedokážou správně podpořit dolní část zad, vedou k bolestem a následným problémům. Což je přesně pravý opak toho, co chceme. Je tak velmi důležité ověřit, zda kancelářská židle disponuje ergonomickou opěrkou pro dolní část zad, která podporuje přirozenou křivku páteře.

Nedostatečná nastavitelnost

Dalším velmi často se vyskytujícím problémem při nákupu je absence možnosti nastavení. To může a také povede k nekomfortnímu sezení, což opět nevede k ničemu jinému než dlouhodobým zdravotním nepříjemnostem v budoucnu. Zajistěte si, aby vaše židle měla široké možnosti nastavení. Hlavně pro výšku sedáku, úhlu opěrky zad nebo polohy opěrek pro paže.

Špatná volba polstrování

Zde je potřeba najít vhodný kompromis. Mělo být dostatečně pevné, aby poskytovalo podporu, ale zároveň dostatečně měkké, kvůli pohodlí. Pokud zvolíte zbytečně tvrdou možnost, pak neočekávejte, že při dlouhodobém sezení bude židle pohodlná. Spíše naopak. Vyberete-li si zase příliš měkkou, pak nepočítejte s tím, že vám dodá dostatečnou podporu a pomalu se můžete přivítat s bolestmi zad, které se brzy dostaví.

Nevhodný tvar sedáku

Tak jednoduchá věc, a přesto se zde velmi často chybuje. Ideálně by měl být dostatečně široký a hluboký, aby poskytoval dostatek prostoru a podporu. Příliš malý nebo nevhodně tvarovaný sedák může způsobit tlak na zadek a s tím spojené nekomfortní sezení. Prozkoumejte nabídku od Liftor, kde najdete všechny možné velikosti, a hlavně vám s výběrem poradí!

Slabé nebo nedostatečné větrání

Židle s nedostatečnou ventilací mohou vést k přehřívání a značnému nepohodlí během delšího sezení. Zajistěte si, aby židle měla prodyšný materiál a ergonomický design sedáku, který umožní proudění vzduchu. Ideální je v tomto případě sáhnout po síťovině nebo mikrovláknu. Tak málo stačí k tomu, aby se z obyčejného sezení nestala po pár minutách noční můra.

Těchto pět nejčastějších chyb stačí při výběru vašeho nového kancelářského křesla pohlídat a budete mít téměř stoprocentní jistotu, že jste vybrali dobře. Nejlevnější totiž v tomto případě neznamená nejlepší. Investujete do vašeho zdraví a pohodlí, což byste měli při nákupu rozhodně zohlednit.

Zdroj foto 1: Pexels.cz
Zdroj foto 2: vlastní / Liftor.cz
Zdroj foto 3: New Africa / Adobestock.com
DailyStyle PROMO: Článek je komerční prezentace liftor.cz.