• Events  • Šperkařka Anna Kristyna Sion a módní návrhářka Tina Hollas na jednom místě, v jeden čas

Šperkařka Anna Kristyna Sion a módní návrhářka Tina Hollas na jednom místě, v jeden čas

Obě studovaly stejnou školu. Obě vyznávají dokonalost. Jejich díla jsou vždy precizně zpracovaná. Váží si svých klientů. To jsou Anna Kristyna Sion – česká šperkařka slavící úspěchy i v dalekém Thajsku, a Tina Hollas – módní návrhářka nepodléhající módnímu diktátu. Obě svá díla představily v nádherném prostředí ateliéru Tiny Hollas v rámci dvoudenního pop-upu.

Anna Kristyna Sion

Anna Kristyna už odmala milovala módu, není proto divu, že začala studovat oděvní návrhářství. Po ukončení studia začala vyrábět kvalitní, nadčasové šperky. Zakládá si na vytváření osobitých uměleckých děl nepodléhající módním trendům, ale předávající se z matky na dceru a na další generace. Šperk má navíc i praktickou funkci, uchovává další hodnoty.

Zlomový byl pro Annu rok 2017, kdy ji oslovila majitelka společnosti Imprint paní Naridtanan Palakavong Na Ayuthaya, aby jim navrhla korunku pro Miss Supranational Thailand.

V těchto světových soutěžích je standardem, že koruna stojí nejméně 20 000 eur a je vyrobena z drahých kovů. „Tento úkol jsme nejen splnili, ale i překonali, když jsme vyrobili korunu z rhodiovaného stříbra posetou téměř 3000 kubickými zirkony a třemi diamanty. Koruna, inspirovaná českým kubismem, váží asi půl kilogramu a skládá se ze dvou odděleně fungujících částí: velké koruny, která je symbolem soutěže a nepředává se, a malé čelenky, která je trofejí pro vítěze“, vysvětluje Anna Kristyna Sion.

Jak říká sama Anna: „Mám dva směry své práce. Podílím se na tvorbě a celkovém rozvoji thajské značky Imprint. Do této kolekce patří jedinečný designový prsten IMPRINT, který se svým konceptem liší od ostatních masových šperků. Jedná se o „prsten s tajnou zprávou.“ A dodává: „Prsten je vyráběn na přání klienta a tvoří ho například vzkaz, jméno, nebo symboly. Uznejte, kdo by netoužil po šperku s tajným vzkazem? Navíc takový bude na světě pouze jeden. A to ten váš.

U vlastní tvorby se Anna Kristýna řídí tím, co chce sama nosit. Mezi její oblíbené tak patří andělíčci a šperky s iniciály dle přání majitele. Vybírat si u ní můžete z náušnic, náramků, náhrdelníků, přívěsků ze zlata v bílé, žluté nebo růžové barvě, ale třeba i v levnější stříbrné variantě. Sama návrhářka preferuje žluté zlato s diamanty.

Tři nej Anny Kristyny Sion

Nejoblíbenější šperk

Miluji všechny své šperky, žádný neoblíbený tedy nemám. Šperk, který by se mi nelíbil a nechtěla bych ho nosit, by mě nikdy nenapadlo navrhnout a už vůbec bych takový šperk nenabízela svým zákazníkům. Vytvářím jen takové šperky, které nosím ráda i já a za jejichž zpracováním a kvalitou si stojím. Přece si nebudu kazit své jméno. Mohu ale prozradit, že preferuji zlaté šperky s diamanty.

Nejprodávanější šperk

Rozhodně to jsou personalizované šperky IMPRINT, které v sobě ukrývají text dle přání klienta.

Největší úspěch

Korunka IMPRINT pro Miss Supranational Thailand. Ale i to, že mohu pracovat se zahraniční firmou, která se stále rozrůstá a v jejímž portfoliu se nacházejí opravdu kvalitní a drahocenné šperky.

Více se dozvíte na https://annakristynasion.com

Tina Hollas

Tina Hollas se nijak nenechává ovlivňovat módními trendy. Naopak sází na nadčasovost a kvalitu, její kousky tak můžete nosit roky, aniž by vypadaly out. Klientky nejčastěji vyhledávají její originální gobelínové kabáty. Jsou tak výjimečné a pohodlné, že jakmile si ho koupíte, nezůstanete jen u jednoho kousku …

„Pracuji převážně s ušlechtilými materiály ve 100% BIO kvalitě. Jsem přesvědčená o jejich blahodárném působení na naše tělo. Moje tvorba reprezentuje uvolněnou sofistikovanou eleganci pro zralé osobnosti, pro které je ušlechtilost materiálu a důvtipná jednoduchost podtržením jejich osobního kouzla a sebevědomí. Modely jsou doplněny i vlastní řadou doplňků,“ říká Tina.

Své kolekce Tina Hollas nemění dle ročního období, ale doplňuje je v průběhu celé sezony o nové modely. Zároveň se intenzivně věnuje zakázkové tvorbě, která volně vyplývá z aktuálních či minulých kolekcí. Její kolekce obsahují minimum kusů, takže si zákaznice mohou být jisté, že na ulici ženu ve stejném kabátě opravdu nepotkají.

ce na http://www.tinahollas.com/.

A právě v ateliéru Tiny Hollas se minulý týden konal pop-up, při kterém Kristyna Anna Sion představila své šperky. Na jednom místě jsme tak mohli vidět jak originální módní kousky přímo od Tiny, tak jedinečné šperky od Kristýny. A když se spojí dvě takto talentované ženy, byl to zážitek k nezaplacení. A my pevně věříme, že takovýto pop nebyl poslední.

Foto: archiv umělkyň