• Lifestyle  • 5 nakopávacích ranních drinků, které vám dodají energii na celý den

5 nakopávacích ranních drinků, které vám dodají energii na celý den

Cítíte se po ránu unavení a marně se pokoušíte nastartovat na denní rytmus? Nejraději byste si ještě zalezli do postele, ale pracovní povinnosti volají? Ukážeme vám několik nápojů, které vás zaručeně zvednou na nohy a povzbudí dobrou náladu.

Voda s citrónem

Šťávu z půlky citronu přelijte horkou vodou a vypijte nejlépe ještě před snídaní. Napomůže metabolismu rozběhnout se, odplavuví toxiny, navíc je dobrým zdrojem kyseliny citrónové, draslíku, vápníku, fosforu a hořčíku. Chrání organismus od patogenních bakterií, způsobujících infekce.

Yerba maté

Jedná se o tradiční nápoj indiánů, jehož zdrojem je cesmína paraguayská. Tento druh čaje seženete v prodejnách s čaji a jeho příprava je podobná (přesnější návod k přípravě najdete na konkrétním výrobku). A co dokáže? Potlačuje únavu, optimalizuje hladinucholesterolu, zvyšuje obranyschopnost. Mimo to je výborným zdrojem vitamínů A, B, C i minerálů. Navíc působí jako antioxidant.

Smoothie

Nápoj z rozmixovaného ovoce nebo zeleniny se může stát vaším každodenním ranním “dobíječem”. Poskytne vám rychlý přísun vitaminů a navíc dodá tělu pocit sytosti. Již jste objevila svůj oblíbený recept nebo raději zkoušíte a objevujete stále nové chuťě? Pak pro vás máme jednoduchý recept na borůvkové smoothie. Na 4 porce budete potřebovat: 4 hrnky (mražených) borůvek, 1 avokádo, několik hrstí špenátu, chia semínka. Všechny suroviny rozmixujte a rovnou můžete konzumovat. Borůvky napomáhají dobrému trávení a detoxikaci organismu.

Ananasový džus

Tento nápoj podporuje dobré trávení a navíc pročišťuje pleť. Připravíte ho snadno doma. Večer nakrájejte oloupaný ananas na kolečka, vhoďte do sklenice a zalijte horkou vodou. Přidejte čajovou lžičku fenyklového semínka na podporu trávení a celé nechte stát přes noc. Ráno nápoj sceďte a můžete hned pít.

Okurkovocitronová limonáda

Posílení vaší imunity podpoří okurka i citrón. Oba totiž obsahují vitamin C a působí zároveň jako antioxidanty. Nápoj připravíte ze 4 plátků citronu, poloviny okurky a větvičky máty. Všechny tyto přísady zalijte studenou vodou a nechte stát v lednici přes noc. Ráno pijte přecezené.

Zdroj fotografií: Pexels