• Fashion News  • Klobouky, které se během léta vrací na scénu. Jak je nosit?

Klobouky, které se během léta vrací na scénu. Jak je nosit?

Ani nové a naprosto stylové oblečení nemusí ve výsledku přinést kýžený efekt. I doplňky totiž mnohdy hrají klíčovou roli při celkovém dojmu. Blyštivé šperky, moderní sluneční brýle a šikovně uvázaný šátek, to vše dokáže pozvednout o úroveň výš i jinak obyčejný outfit. Zcela jinou ligou jsou v tomto ohledu pokrývky hlavy. Vybrat si slušivý klobouk, to je tak trochu vyšší dívčí. Troufnete si na tento, v našich končinách, stále neprávem opomíjený doplněk? Pokud ano, čtěte dál a nechte se inspirovat výběrem klobouků na letošní léto.

Fedora versus Panama klobouk

Klobouk fedora se dostal na výsluní v roce 1882, když si tento elegantní klobouk na hlavu posadila slavná herečka Sarah Bernhardt v divadelní hře Fédora. Klobouk s širší či širokou krempou a rovnou či lehce zúženou a po bocích promáčklou korunou si nejdříve oblíbily ženy, až později pronikl do pánského šatníku, kde se s různou mírou popularity drží dodnes. Klobouky fedora můžeme vidět v nejrůznějších gangsterských filmech, fedora tedy může představovat žádaný mužský prvek v jinak ženském outffitu. Fedory se nejčastěji vyrábí z vlněné plsti.

Panama klobouk je tradiční klobouk vyrobený z listí karludoviky dlanité tzv. panamské palmy. Klobouk pochází z Ekvádoru a jeho název se vžil v době budování Panamského průplavu, kdy klobouk nosili dělníci. V USA se stal klobouk populárním, když jej nasadil americký prezident Theodore Roosevelt. Tkaný panama klobouk nosila celá řádka slavných osobností a dnes k létu už neodmyslitelně patří, stejně jako sluneční brýle.

Při jaké příležitosti lze klobouk nosit?

Krásné a originální klobouky lze obdivovat na divácích při dostizích či na hostech při významných královských svatbách. Ovšem hezký a slušivý klobouk si lze vzít téměř kamkoli. Slaměný klobouk s širokou krempou vám udělá skvělou službu při opalování na pláži, světlý panama klobouk se bude hodit k letním šatům na procházku do města a elegantní fedora dotáhne k dokonalosti váš pracovní outfit.

Jaké klobouky se nosí a kde koupit kvalitní klobouk?

Při výběru klobouku je nejdůležitější, aby vám krásně seděl. S výběrem vhodného klobouku vám tak nejlépe poradí přímo na prodejně, klobouk je vhodné si pořádně vyzkoušet. Nemusíte se bát ani nejrůznějších barev a zdobení peříčky, brožemi i výraznou vyšívanou či vzorovanou stuhou.

Ručně vyráběné a naprosto jedinečné klobouky seženete v brněnském studiu Alešbáry. Tradiční i moderní kousky pak koupíte v prodejnách Tonak. Do stylového doplňku, který dotáhne k dokonalosti váš outfit, se totiž vyplatí zainvestovat.

Foto: Tonak, Alešbáry, Pinterest