• Lifestyle  • 5 nejlepších seriálů, které stojí za to sledovat na HBO

5 nejlepších seriálů, které stojí za to sledovat na HBO

HBO je bezesporu jedna z nejpopulárnějších komerčních stanic nabízející svým divákům nepřeberné množství seriálů, které často otřásají seriálovým světem. U HBO by se skoro dalo říci, co seriál, to úspěch. Vybrali jsme pro vás pět seriálů, které byste podle nás určitě neměli zmeškat.

Sedmilhářky

Temné komediální drama s kriminálními prvky vás vtáhne do děje po prvních minutách. Sedmilhářky (v originále Big Little Lies) vypráví příběh tří matek malých dětí, které ztvárnily uznávané herečky Reese Witherspoon, Nicole Kidman a Shailene Woodley. Fasáda jejich zdánlivě dokonalých životů se postupně rozpadá a odhalují se nedokonalosti, které nejsou na první pohled patrné. Seriál se nedávno dočkal druhé série, která dějově doplňuje a rozvíjí sérii první, navíc se může pochlubit obsazením Meryl Streep.

Černobyl

Ten, kdo alespoň nezaslechl o seriálu Černobyl, jako by snad v posledních měsících ani nežil. Seriál zažil obrovský boom, který ho vyhoupl na přední místo nejsledovanějších seriálů HBO. V pětidílné sérii dochází k rekonstrukci příběhu o jaderné havárii z roku 1986, jedné z nejhorších katastrof v historii způsobených člověkem. Realisticky ukazuje dalekosáhlé důsledky, které exploze měla, a nezapomíná zmínit, jaký podíl na havárii měl i tehdejší režim.

Silicon Valley

Tato komedie sleduje osudy šesti programátorů snažících se prorazit v moderním Silicon Valley. V místě technické zlaté horečky, kde vládne moderní technologie a kde lidé, kteří mají největší předpoklad k úspěchu, nejsou absolutně schopni tento úspěch zvládnout. Jedná se také o povedenou parodii na reálné Silicon Valley.

Hra o trůny

Těžko říct, co o Game of Thrones napsat nového. Seriál se těšil nebývalé popularitě a fanoušci netrpělivě očekávali, jaký nečekaný zvrat v ději přinese každý nový díl. Nyní seriál po osmi letech skončil a poslední série vzbudila rozporuplné reakce. I přes to je GOT fenoménem, který ve fantasy nemá obdobu a který by neměl uniknout vaší pozornosti, pokud jste milovníkem seriálů.

Euforie

Euforie, dramatický seriál o dospívání, vypráví příběh skupiny středoškoláků, kteří se snaží vyznat v lásce a přátelství ve světě drog, sexu, traumat a sociálních sítí. V čele hereckého obsazení stojí herečka a zpěvačka Zendaya. Již nyní pro vás připravujeme samostatný článek, který o Euforii bude pojednávat.

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6