• Lifestyle  • 9 tipů, co si nenechat ujít na HBO Max

9 tipů, co si nenechat ujít na HBO Max

Streamovací platforma HBO Max dorazila do Česka v březnu, a to s grácií. V nabídce najdete šesti Oscary oceněnou Dunu, Matrix Resurrections a těšit se můžete na nového Batmana, pokračování seriálu Letuška a mnohem víc.

Epický divácký zážitek, který HBO Max slibuje, si můžeme dopřávat od 8. března, kdy streamingová platforma nahradila HBO GO. Nejen že HBO Max přichází s bohatším obsahem než jeho předchůdce, ale můžete si na jeden účet založit až 5 sledovacích profilů. Takže nyní si s kamarády, se kterými sdílíte účet, už nemusíte lézt do zelí a každý si sleduje své oblíbené seriály a filmy přes svůj unikátní profil, který vám pak doporučuje pořady přesně podle vašich preferencí. Výhodou je i to, že služba může být zapnutá až na třech zařízeních najednou, což je o jedno více, než nabízelo HBO GO. Pořady je možné i stahovat, abyste je mohli sledovat bez internetového připojení. Veškeré tituly budou mít českou podporu, některé bude možné přehrávat v kvalitě 4K s HDR a zvukem Dolby Vision.

HBO Max bude i nadále sloužit jako premiérová platforma společnosti Warner Bros., díky čemuž můžete dohnat třeba Dunu Denise Villeneuvea nebo pokračování devadesátkového kultu Matrix Resurrections. U novějších filmových snímků, jako např. Batman nebo Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství, však společnost nasadila, jak jste si možná všimli, jiný model, kdy se v nabídce objevují až po 45 dnech od uvedení do kin.

Které filmy doporučujeme zkouknout?

Batman

Pokud stále odoláváte pozitivním recenzím a Batmana jste ještě neviděli v kině, ale patříte mezi předplatitele HBO Max, nejnovější verze netopýřího muže v podání Roberta Pattinsona se dočkáte už 18. dubna. Ze všech snímků o Batmanovi je ten od režiséra Matta Reevese zdaleka nejtemnější (barevně i atmosférou) a také nejdelší (176 minut) a snoubí se v něm mimo jiné kombinace komiksového dramatu, akčního krimi-thrilleru, pulpové gangsterky, neonoir detektivky a sporadicky i katastrofického filmu. Těšit se můžete na Bruce Wayne jako mladíka s rozervanou tváří, který jako milionářský synek nemá čas na večírky, ale je plně pohlcený znepokojivou sérií vražd  gothamské smetánky a vlastní minulostí. Objevují se tu známí padouši batmanovského světa jako Penguin či záhadný hádankář Riddler a samozřejmě Catwoman, kterou skvěle ztvárnila Zoë Kravitz.

Kimi

Je libo přídavek Zoë Kravitz? V  thrilleru Stevena Soderbergha ji uvidíte v roli ajťačky trpící agorafobií. Kvůli strachu z otevřených prostor a z lidí prakticky neopouští svůj byt a vystačí si s počítačem. Jenomže když se jí podaří narazit na důkaz, který by mohl vést k zatčení nebezpečného zločince, zjistí, že není vůbec snadné předat ho do rukou policie. Bude kvůli tomu muset opustit svůj byt, což pro ni může být horší než střet se zločinci. Mimochodem – samotná Zoë Kravitz není fanynkou chytrých technologií. Na notebooku má zalepenou čočku kamery a nemá zájem používat žádnou virtuální asistentku.

Za sny až na Mars

Aby náš filmový seznam nebyl tak temný, do třetice přidáme odlehčenější tip – protože nějaká ta teen oddechovka je někdy taky potřeba. Romantická sci-fi komedie se odehrává v budoucnosti, kdy je Mars osídlem a kolonizován elitou lidstva. Dva nesourodí vysokoškolští studenti Walt (Cole Sprouse) a Sophie (Lana Condor) se spojí a nastoupí do kosmického raketoplánu, aby se vydali na Rudou planetu za svými blízkými.

Další filmy, které stojí za zmínku: Tenet, Král Richard: Zrození šampiónek, Argo, Ready Player One: Hra začíná či kultovní snímek Stanleyho Kubricka 2001: Vesmírná odysea.

Přinášíme také tipy na seriály, které nás zaujaly nebo se na ně už delší dobu těšíme.

Letuška (2. řada)

Také se vám Kaley Cuoco, známá z Teorie velkého třesku, zalíbila v roli věčně opilé letušky Cassie Bowdenové? To vám jistě udělá radost, že 21. dubna vychází druhá řada Letušky. Pokud patříte k těm, kteří seriál ještě neviděli, určitě doporučujeme napravit. Od doby, kdy byla Cassie hlavní podezřelou v případu vraždy, pokročila – abstinuje a stala se jakousi externí špionkou vlády. A stále létá v oblacích. Dokáže překonat znovu začínající stres, který skoro celý život přepíjela, a neskončit tak ve starých kolejích?

Zrozeni milovat

Hazel Greenová je po deseti letech vyčerpávajícího manželství s technologickým miliardářem na útěku. Záhy zjistí, že jí majetnický manžel implantoval do mozku sledovací zařízení, které ji na cestě k nezávislosti neustále monitoruje.

Spolu & hladoví

Pokud sledujete Lukáše Hejlíka a jeho gastrovýlety a tipy, určitě jste zaznamenali osmidílný seriálový průvodce Spolu & hladoví. V něm Hejlík spolu s dcerou Klárou cestuje po Česku, objevují zajímavá bistra, kavárny a bary a dávají náhlédnout do tuzemské gastroscény. Nesplňuje to úplně zásadu zdravého vědomého jedení, ale radši si ke sledování nachystejte svačinu…

Holky z vejšky

U tohoto seriálu nás zaujal hlavně komentář jednoho z diváků, ve kterém se zmiňoval o nastolení rovnováhy – Netflix má Sex Education, HBO Max Holky z vejšky. Odvážné přirovnání, které musíme prověřit. Půjdete do toho s námi? Seriál sleduje čtyři kamarádky přijíždějící na prestižní Essex College v Nové Anglii. Dívky, zmítané ve víru emocí a rozbouřených hormonů, které se vrhají vstříc svému novému, svobodnému životu na vysoké škole, jsou rozkošné i otravné zároveň. Tohle je jasný seriálový adept na vypnutí hlavy.

Lakers: Vzestup dynastie

Tip pro fanoušky sportu, konkrétně basketballu a jeho historie. Toto seriálové drama ze sportovního prostředí se vrací do osmdesátých let minulého století a zachycuje profesní i osobní život legendárního basketbalového týmu Los Angeles Lakers, který se stal symbolem své doby na hřišti i mimo něj.

Rod draka

Také jste zvědaví, nebo se po poslední sérii GOT spíše bojíte? Seriálu, o kterém se hodně mluvilo a ještě mluvit bude, se konečně dočkáme v letošním roce. HBO oznámilo, že Rod draka, který bude sledovat děj odehrávající se 200 let před událostmi seriálu Hra o trůny, dorazí na HBO Max 22. srpna. V seriálu soustředícím se na historii rodu Targaryenů pravděpodobně uvidíme, jak vznikl Železný trůn, tak následné soupeření o něj, což vede až k občanské válce zvané Tanec draků. A na které herce a herečky se můžeme těšit? Krále Viseryse Targaryena bude hrát britský herec Paddy Considine, život princi Daemonu Targaryenovi vdechne Matt Smith, princeznu Rhaenyru Targaryenovou si zahraje Emma D’Arcy a Olivia Cooke se zhostí role nejkrásnější ženy Sedmi království. Tvůrčími osobnostmi seriálu jsou spisovatel George R.R. Martin, režisér bitevních epizod Hry o trůny Miguel Sapochnik a Ryan Condal.

HBO Max zprostředkuje i nostalgické návraty. V nabídce najdete i starší seriálové tituly jako Upíří deníky (ach), The Originals nebo Hranice nemožného.

Zdroj: HBO Max