• Lifestyle  • Harry Potter a hrdinové ságy znovu ožijí po 20 letech v novém dílu Návrat do Bradavic

Harry Potter a hrdinové ságy znovu ožijí po 20 letech v novém dílu Návrat do Bradavic

Snad každý z nás toužil po tom, dostat kouzelný dopis a podívat se do Bradavic. Hercům filmové série se toto přání znova splní a po dvaceti letech od prvního dílu se znova setkají v pomyslných Bradavicích.

Nedávno HBO vydalo film, ve kterém se setkali herci ze seriálu Přátelé. Tentokrát v jejich šlépějích půjdou slavní herci kouzelnické ságy. Stanice HBO Max odvysílá snímek Návrat do Bradavic na Nový rok, tedy 1. ledna 2022.

První díl Harryho Pottera měl premiéru 14. února 2002. Tímto dnem započalo velké šílenství všech milovníků knih J. K. Rowlingové, autorky knižních adaptací. Malý chlapec s jizvou na čele pobláznil celý svět. Společně se svými dvěma kamarády, Ronem a Hermionou, utvořili jednu z nejznámějších filmových trojic v historii. Natočeno bylo celkem osm filmů, ve kterým jsme sledovali dospívání a studium hlavních hrdinů. Ne jen tato trojice ukotvila fanouškům v srdci. Velmi oblíbeným byl i ředitel školy, Albus Brumbál či profesorka McGonagallová. Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na Hagrida, který byl hlavním společníkem už zmíněné trojici. Ať už je vaším oblíbencem kdokoliv, znova si ho můžete připomenout začátkem roku.


Tvůrci prozradili, že se můžete těšit na Daniela Radcliffa, Emmu Watson, Ruberta Grinta, Helenu Bonham Carter, Robbie Coltrane, Ralpha Fiennese, Jason Isaacsa, Gary Oldmana, Imeldu Staunton či Toma Feltona.

Nejsou známé větší detaily ohledně filmu, tipuje se však, že se bude jednat o dokumentární snímek, díky kterému se navrátíme do dnů natáčení. Uvidíme archivní záběry a behind the scenes z celého natáčení. Už teď se však ví, že ve filmu bude chybět jeho spisovatelka a tvůrkyně J. K. Rowlingová. Spekuluje se o nekorektnosti, kterou vedla ohledně LGBT+ komunitě. Tvůrci s ní kvůli nemístným poznámkám nechtějí nadále spolupracovat.

Dokument však není vše, co tvůrci chystají. K příležitosti 20. výročí se uskuteční soutěž, ve které budou fanoušci rozdělení do čtyř kolejí, které všichni dobře známe- Nebelvír, Zmijozel, Havraspár a Mrzimor. Ve čtyřech soutěžních kolech si zopakují své znalosti slavné ságy. Nebude chybět ani soutěž, ve které budou muset soutěžící doplnit vynechaná slova z knihy. Do soutěže bude použito spoustu rekvizit a kostýmů z Harryho Pottera, což napomůže k celkové atmosféře.

Zdroj: HBO Česká republika