• Beauty  • 5 nejvyhledávanějších beauty otázek, které zajímají každého

5 nejvyhledávanějších beauty otázek, které zajímají každého

Trh s kosmetikou, ať už s tou pečující nebo dekorativní, je poslední dobou naprosto přesycený vším možným i nemožným. V knihách, časopisech a na internetu denně nacházíme nepřeberné množství článků, týkající se beauty sféry. Přesto tu však zůstávají otázky, které zajímají většinu z nás, a proto by bylo skvělé mít je vypsané a zodpovězené na jednom místě abyste se k nim kdykoli mohli v případě potřeby vrátit. Co nás tedy zajímá ze všeho nejvíc? Jakých 5 beauty otázek je úplně nejvyhledávanějších?

V jakém pořadí bychom měli nanášet pečující kosmetiku?

Produktů na péči o pleť je čím dál tím víc a je tedy velice jednoduché se v nich úplně ztratit. Základní pravidlo zní: Olejové produkty nanášejte vždy až nakonec! Olej na pleti vytváří určitou bariéru a tím zafixuje všechny pečující složky, které jste nanesly před ním.

Pokud nevlastníte všechny níže zmíněné produkty, nic se neděje, základem je určitě první a poslední krok a zbytek je spíše doplňková péče, která by ale měla být nanášena v tomto pořadí.

 1. Odličovač
 2. Čistící maska
 3. Toner, esence, hydratační nebo pečující maska
 4. Sérum
 5. Oční sérum, oční krém
 6. Hydratační krém, olej, obličejová mlha

V čem je Vitamin C prospěšný pleti?

Vitamin C, látka, která rezonovala internetem napříč celým rokem 2020 a určitě o ní ještě hodně uslyšíme. Jaké jsou tedy jeho výhody?

Vitamin C

 • podporuje tvorbu kolagenu, který má za úkol vyhladit jemné linie pleti a samozřejmě je také nezbytný pro pevnou a mladistvou pleť
 • antioxidant, který chrání kožní buňky před škodlivými volnými radikály způsobený UV zářením
 • zpomaluje tvorbu melaninu v pokožce, což napomáhá zesvětlit hyperpigmentaci a tmavé skvrny
 • dopomáhá k zářivější pleti
 • pomáhá napravovat poškození, které bylo způsobeno slunečním zářením a ztrátou kolagenu tím, že podporuje zdravou přeměnu buněk a regeneraci

S Vitaminem C ale opatrně, může totiž nepříjemně podráždit velmi citlivou pleť, takže před první aplikací doporučujeme nejdříve zkusit kožní test. Vitamin C nanášejte nejlépe ráno a to konkrétně po vyčistění pleti a zároveň před nanesením krému (i toho opalovacího).

Nejlepších výsledků dosáhnete pravděpodobně po aplikaci séra s obsahem „céčka“, je totiž daleko účinnější a lépe se vstřebává do pokožky (v porovnání s krémem nebo tonerem).

Jak/čím nejlépe vyčistit kosmetické štětce a houbičky?

Toto je velice ožehavé téma, protože ruku na srdce, která z nás si svoje kosmetické pomůcky čistí opravdu pravidelně? Ať už si odpovíte, jak chcete, jedno je jisté, k dispozici máme nejeden přípravek určený přímo na štětce a když ho nemáte zrovna po ruce, vyčistěte je alespoň mýdlem, pokud možno tím dětským. Po čištění je nechte vyschnout nejlépe pověšené ve speciálním stojanu, aby se voda nedostávala k rukojeti a tím vám vaše skvosty brzo nezničila.

Jak si správně nalepit umělé řasy?

Začněte výběrem těch správných řas a lepidla, věřte nebo ne, nákup těchto produktů na Ali za pár korun nebude na první aplikaci úplně to pravé ořechové. Doporučujeme například řasy od značky Ardell, protože mají měkký a přizpůsobivý pásek, díky němu se budou řasy skvěle nanášet. Ruku do ohně můžeme dát také za Duo lepidlo – rychle zasychá, snadno se aplikuje, nadráždí oči a dobře drží, takže značka ideál. No a můžete se na to vrhnout!

 1. Řasy natočte kleštičkami a naneste na horní i spodní řasy vrstvu vaší oblíbené řasenky.
 2. Manikurními nůžkami řasy upravte podle vašeho tvaru oka.
 3. Naneste tenkou vrstvu lepidla na pásky umělých řas.
 4. Nechte chvíli zaschnout a poté aplikujte od vnějšího koutku oka směrem dovnitř (pro tento krok ale neexistuje jasně dané pravidlo, musíte si najít způsob lepení, který nejlépe vyhovuje vám).
 5. Řasy opatrně stiskněte konečky prstů, aby se dobře přichytily a napojily na vaše řasy a vypadaly tak „přirozeně“.

Jak vybrat ten nejlepší make-up z tak obrovské nabídky?

 1. Najděte ten správný odstín

Pokud si nejste jistá, který odstín by vám nejlépe sedl, před koupí si ho nejdříve otestujte. V drogeriích najdete tzv. testery a v parfumeriích si vzoreček většinou můžete vyžádat u pokladny (popřípadě využijte radu kosmetické poradkyně, která vám s tím pravým odstínem určitě ochotně a ráda pomůže). Aplikujte nejlépe na spodní hranu čelisti a posuďte, jak vám sedne na denním světle, umělé světlo totiž skutečnou barvu make-upu většinou trochu zkresluje.

 • 2. Myslete i na podtóny pleti

Pokud jste teplý typ, volte žlutý podtón odstínu make-upu, pokud jste naopak studený typ, vsaďte na růžový a pokud si nejste jistá, krok vedle neuděláte s neutrálním podtónem. Můžete je také mezi sebou míchat.

 • 3. Zvažte, jakého krytí chcete docílit

Chystáte se na focení, ples, akci, na které budete celý den/celou noc? Pak vsaďte na plné krytí, které vám nebude dělat fleky a bude vypadat na fotkách skvěle. Jste majitelkou bezchybné pleti nebo se chystáte třeba na výlet? Zvolte tedy raději lehčí až střední krytí. To se navíc dá skvěle vrstvit. Jdete k vodě? Aplikujte BB nebo CC cream. Možností je spousta.

 • 4. Uvědomte si, jaký máte typ pleti

Pokud bojujete se suchou pletí, pravděpodobně vám moc dobrou službu neudělá make- up s matným finišem, mastné pleti zase ten s lesklým. Uvědomte si tedy, jaký typ pleti máte a podle toho vybírejte finiš, jakého byste chtěla make-upem docílit.

 • 5. Přizpůsobte make-up ročnímu období

Pokud se nechcete roztéct jako zmrzlina, tak v létě volte spíše lehčí typ make-upu, popřípadě již zmíněné BB krémy a v zimě se zase nebojte sáhnout po hutnějším make-upu, který vám pleť částečně ochrání i před nepříjemným větrem nebo sněhem.

 • 6. Využijte virtuální zkoušky make-upu

Zamilovala jste se do make-upu, který je dostupný pouze online a absolutně si podle obrázku nevíte rady s výběrem? Mnohé značky již nabízí virtuální zkoušku (MAC, NYX Cosmetics, Chanel), kam nahrajete fotku, a počítač vám vygeneruje odstín, který by byl pro vás pravděpodobně nejlepší.

Tak hodně štěstí při hledání vašeho svatého grálu!

Zdroje: 1, 2, 3, 4,