• Lifestyle  • 5 TIPŮ PROTI JARNÍ ÚNAVĚ

5 TIPŮ PROTI JARNÍ ÚNAVĚ

První pocity z jarních dnů  by měli být prožívané s dostatkem energie, úsměvu na rtech, dobré nálady, jenže pokud se v posledních dnech cítíte jako neprobraní medvědi ze zimního spánku je třeba jít do boje proti jarní únavě.

Hned po probuzení jsme unavení a vyčerpaní, pociťujeme změny nálad, nečekaný vliv deprese, nervozity, agresivity a nespavost.  Příčinou může být nedostatek vitaminů A, B, C a D,  zinku, lecitinu.  Díky dlouhým a tmavým zimním večerům jsme mohli přijít o hormon dobré nálady – serotonin, který získáváme z přirozeného tepla a slunce.

c06b6e3e3ea432134acb0d1556795f48 d613d1c5a3b0e70ec1665031e48ed3c3 e0164adb445b7d1f011b0c3725edec74

BYLINNÝ A VITAMÍNOVÝ DETOX

K osvěžení unaveného těla i mysli poslouží dávka vitamínu v podobě bylinných čajů. Alespoň jednou za den si dopřejte buď šípkový, mátový nebo zelený, který nastartuje organismus. Doplnění vitamínů docílíte konzumací kysaného zelí, rajčat, červené papriky, jablka, avokáda, citrusových plodů, zelené a listové zeleniny, brokolice, květáku nebo brambor.

* TIP / Bylinkový fresh: 2 pomeranče, 1 citrón, 5 stonků řapíkatého celeru, 1 svazek hladkolisté petrželky. Vše rozmixujte najemno a podávejte chlazené.

OBNOVA STRAVY

Velkou proměnou by měl projít váš jídelníček. Zavrhněte doposud vše, čím jste se stravovali v průběhu zimního období. Do svého jídelníčku naopak přineste nový svěží vítr s nezvyklostmi. Mezi každodenní stravou by neměla chybět zelenina a ovoce. Nedílnou součástí je i přísun vlákniny z luštěnin – hrách, fazole, pohanka, cizrna. Do svého jídelníčku naopak zařaďte jarní saláty. Můžou to být zeleninové nebo ovocné. Osloví vás nejen barevností, ale vydatnou chutí. Dodržujte pitný režim, díky kterému zamezíte bolesti hlavy.

* TIP / Vyzkoušejte salát v podobě granátového jablka, mandarinek a baby špenátu s akátovým sirupem.

63a563729549d2be4661327d17622f42e3b45da4d549de3c6e51e10ac9e07d7a

RELAX A DOSTATEK SPÁNKU

Vlivem zimního období jsme byli zvyklí na dřívější tmu. Díky změně času se denní světlo prodloužilo a tato změna může mít vliv na náš biorytmus. Snažte se dodržovat určitý harmonogram, kdy budete chodit pravidelně spát a ráno se ve stejným čase probouzet. Snažte se svůj soukromý čas věnovat odpočinku.

POHYB NA ČERSTVÉM VZDUCHU

Velmi účinná zbraň, která sklidí úspěch po několika dnech. Provětrejte tělo i mysl s rodinou, přáteli nebo sami. Odjeďte ze svého stálého místa klidně někam do neznáma. Vezměte si knihu, uspořádejte piknik nebo se jděte projít na místa, o kterých jste se nedávno zmínili a již delší dobu plánujete jejich návštěvu.

ZVÝŠENÍ SEXUÁLNÍ AKTIVITY

Sex přirozeně uvolňuje hormony v mozku, které se pak projeví na vaší psychické a duševní odolnosti. Zvýší se hormonální rovnováha, která bude mít vliv na sexuálního prožitek. Pravidelná sexuální aktivita zlepší vaši sebedůvěru a schopnost myslet pozitivně.

 

Ilustrační fotografie

Marketing manager