• Fashion News  • 6 módních značek, které kralují módnímu světu

6 módních značek, které kralují módnímu světu

Nosí je influenceři a celebrity, vídáte je denně na sociálních sítích, jejich ikonické kousky toužíte vlastnit a šetříte si na ně svoje úspory. Módní značky, které jsou trendy nemůžete zkrátka nechat bez povšimnutí. Každé čtvrtletí společnost Lyst zveřejňuje žebříček nejvíce populárních módních značek, který vychází z různých statistik. Zkoumá například nákupní chování a údaje o vyhledávání Google i zmínky na sociálních sítích. Žebříček se mírně obměňuje, ovšem stálice v popularitě jsou téměř neměnné. Které značky jsou momentálně nejvíc trendy a proč? 

Balenciaga

Dlouhou byla na vrcholu popularity značka Gucci. Nyní na módním nebi kraluje Balenciaga, která ohlásila po 53 letech návrat k haute couture a spojila se s Kanye Westem při spolupráci na merchi k desátému studiovému albu Donda. Dále si značka získala nové fanoušky v herním světě spoluprací s Fornite společnosti Epic Games.

Gucci

Gucci se drží dlouhodobě na prvních příčkách, plusové body dostala značka především díky spoluprací s North Face. Tentokrát si Gucci zajistila pozornost trailerem k filmu „House of Gucci“ s Lady Gaga a spuštěním digitálního obchodu Valut, ve kterém naleznete ikonické vintage kousky Gucci.

Dior

Značka Dior je oblíbená díky svým ikonickým kouskům, především kabelkám. Srdce milovníků módy si nyní získala snovými přehlídkami haute couture a otevřením výstavy Designer of Dreams v New Yorku zkoumající historii domu Dior a přibližující mnoho inspiračních zdrojů jejího zakladatele Christiana Diora.

Prada

Prada je značkou oblíbenou především mezi mladými influencerkami. Značka zaujala pozornost módního světa přehlídkou kolekce S/S 22 vysílanou živě z Milána a Šanghaje. Za zmínku zajisté stojí i nová pánská vůně Luna Rossa Ocean, jejíž tváří se stal Jake Gyllenhaal.

Louis Vuitton

Značka Louis Vuitton, populární především díky luxusním kabelkám a zavazadlům, vydala mobilní hru k oslavě 200. narozenin jejího zakladatele. Dobrým tahem byla pak především spolupráce s Fornasetti. Capsule collection pro podzim-zimu 2021 obsahuje umělecké kousky navržené v kombinaci monogramu LV a ztvárněním klasické italské architektury.

Nike

Tenisky Nike jsou klasikou, která neomrzí. Značka Nike ovšem oproti začátku roku trochu ztrácí, svoji šestou pozici má především díky debutové kolekci Sereny Williams Design Crew. Dalším dobrým krokem je rozšiřování maloobchodního konceptu Rise a nová vlajková loď v Soulu.