• Styling  • 6 výrazných podzimních barev, se kterými můžete experimentovat

6 výrazných podzimních barev, se kterými můžete experimentovat

Podzimní móda se rok od roku nese v nude béžových odstínech nebo nesmrtelné černé aka #allblackoutfit. Co takhle letos ale trochu zaexperimenovat? Přeci nám výrazné ochlazení a déšť nemusí zkazit i styling. Pojďte se s námi podívat a načerpat tak inspiraci, kterými barvami letos můžete rozzářit ulici.

Mladistvá zelená

Jak jsme již říkali, podzim nemusí být nudný a to vystihuje zelená barva, která se stala hitem už letošního léta. Zelená barva je symbolem přírody, klidu, rovnováhy a mládí. Právě proto si jí musíme připomínat v toto roční období, kdy ulice zaplavují barvy jako hnědá, žlutá, oranžová a někteří z nás se uzavírají do svých myšlenek. Ruku na srdce, taky v období podzimu, čím dál tím víc přemýšlete nad určitými věcmi? Doplňte oufit o zelenou a dejte tak “zelenou” i vašemu životu!

Hot pink

Výrazné odstíny růžové jsou trendy spíše v letních dnech. Tak proč si je neužít na i podzim. Růžová barva v sobě skrývá něžnost a romanci. Nicméně pro nás, hlavně tmavší odstíny, je to barva kuráže, sebevědomí, a to přeci je potřeba! Jestli vám ale chybí trocha fantazie, jak tuto barvu vynést, ze začátku ji kombinujte s jednoduchým outfitem a růžovou ho tak obohatíte. Zkušenější a odvážnější z nás můžou výrazné barvy mezi sebou kombinovat, co taková růžová s oranžovou?

Královská modř

Tato barva se dá představit jedním slovem – elegance. Jedná se o tmavý odstín, který si ale získal oblibu například i na špercích. Pokud si chcete zachovat svou eleganci a sofistikovanost i během pochmurného podzimu, s královsky modrou se budete cítit jednoduše královsky. Bezpochyby dodá kus sebědomí a odhodlání, které občas každý z nás potřebuje a navíc si udržíte trendy a chic look.

Baby blue

U modré ještě chvilku zůstaneme, ale podíváme se na světlejší odstín. Odstíny baby blue jsou oblíbené po celý rok. I když víme, že se nejedná o výraznou barvu a jde o jemné tóny, experimentovat se s ní rozhodně dá! Takže malý tip od nás – vyzkoušejte ji zkombinovat s deninem, který je letos opět v kurzu!

Oranžová, barva plná dobrodružtví

Hodně lidí tuto barvu stále odmítá, přitom mi nevidíme důvod. Oranžová barva je dle psychologie vnímáná jako barva optimismu, “bojuje” proti depresím, a to se na podzim hodí, ne? Nemusíte se tak bát #allblackoutfit vyšperkovat touto barvou. V zahraničí tuto barvu kombinují všelijakými způsoby a nebojí se toho, uvítejme ji tak i u nás.

Neonově žlutá

Poslední výraznou a nevšední barvou (hlavně na podzim) je neonově žlutá. Neonové barvy buď milujete nebo nesnášíte, ale třeba se na to v kombinaci s jinými barvami budete koukat jinak. Neonovou žlutou oblékáme obzvlášť v létě a většinou tak pouze tato barva tvoří náš outfit. Představte si ji ale např. na svetru v kombinaci s nude, šedou nebo černou barvou? Není divu, že ji i světoznáme high-end značky jako Balmain nebo Prada uvedly i ve svých kolekcí.

Přidáte do svého šatníku nějakou z těchto barev? Pokud vám stále chybí inspirace, doporučujeme instagramový účet Leonie Hanne. Německá influencerka vyniká svým stylem a žádná barva ji není cizí!