• Fashion News  • 6 českých značek, které šijí ty nejkrásnější svatební šaty

6 českých značek, které šijí ty nejkrásnější svatební šaty

Ve svatební den si každá nevěsta přeje být pro svého partnera tou nejkrásnější. Ve svatebních šatech se tedy musí cítit příjemně a sebejistě. Svatební šaty by však, stejně jako běžný oděv, měly podtrhovat individualitu nevěsty a zrcadlit její vkus. Svěřte návrh svatebních šatů do rukou zkušeného návrháře, který vyjde vstříc vašim požadavkům a navrhne vám šaty přesně dle vašich představ. Které značky a návrháři tedy šijí ty nejkrásnější svatební šaty?   

SOBJE

Sobje je mladší odnoží ODIVI specializující se na pohodlné svatební šaty. Iva Burketová a Tereza Plašilová se snaží vnést do přezdobených svatebních kolekcí lehkost, jednoduchost a styl. Návrhářky navíc šatům dávají individuální otisk, tím, že k nim přidají nevěstinu oblíbenou látku či krajku po babičce. Vznikne tak vždy velice osobní model, který pro vás ve svatební den bude znamenat vždy víc, než šaty z půjčovny.  Kromě pořízení svatebních šatů lze využít i službu vizážistky, či si sjednat dvorní fotografku SOBJE a ODIVI Anetu Benediktovou.

PETITEÉ

Ve svatebních šatech nemusíte vypadat jako cukrová panenka, couture ateliér v Dejvicích návrhářky Petry Pitekové nabízí jedinečné svatební šaty, které jsou velice osobité a nepřehlédnutelné. Kolekce pro rok 2021 obsahuje 16 modelů, které slouží jako inspirační vzor, poté teprve vznikají jednotlivé šaty speciálně pro každou nevěstu. Co kousek, to originál, návrhy jsou přizpůsobeny na míru přáním a individuální potřebám zákaznic. Důraz je kladen na pohodlí, které však jde ruku v ruce s aktuálními trendy. Vedle šatů na míru nabízí ateliér i půjčovnu šatů. Netradiční šaty podtrhnou vaši osobnost.

MARIE MUKAŘOVSKÁ

Brněnská návrhářka Marie Mukařovská šije především na zakázku, na přání jejích zákaznic tak vznikají i úžasné svatební šaty na míru či menší svatební kolekce. V šatech od Marie Mukařovské budete okouzlující, k jejich tvorbě využívá krajku i hedvábí a dává přednost ženským siluetám. Vznikají tak kvalitně řemeslně zpracované svatební šaty ve stylu 60. let, modely v boho stylu, hladké minimalistické kousky i šaty zdobené perličkami.  

VERCHIA

Svatební šaty od Veroniky Procházkové tvořící pod značkou VERCHIA si získají srdce každé romantické ženy snící o pohádkové svatbě. V něžných šatech se budete cítit jako princezna. Jemné látky, hedvábí a tyl i originální barevné provedení vám učaruje. Dokonale padnoucí šaty si zde vyberou i ženy plnějších křivek. Veronika tvoří šaty s důrazem na detail, které zdobí výšivky i krajka. Pokud chystáte svatbu v populárním vintage stylu, jsou pro vás svatební šaty od Verchia to pravé.

SALON č4

V brněnském Salonuč4 seženete nejen dokonale padnoucí oblek pro vašeho nastávajícího, ale můžete si zde nechat ušít i krásné svatební šaty. V Salonu dbají na individuální přístup a snaží se vyplnit každé přání, vyberou si zde jak mladé nevěsty, tak zralé dámy.  V nabídce svatebních šatů totiž nechybí sexy krajky a moderní vzory i klasické bílé koktejlky či minimalistické modely. Po svatbě si pak můžete nechat svoje vysněné svatební šaty upravit a využít je i na další sváteční příležitosti.

HELEN MERTL

Svatební šaty od Heleny Mertlové jsou lehké, variabilní a elegantní. V ateliéru na Vinohradech si můžete zvolit dle vzorků materiál i střih, který vám bude dokonale sedět. Ve svatební den se tak budete cítit sebevědomě a příjemně. Luxusní šaty z hedvábí, které vynikají precizním zpracováním, z vás udělají bohyni. V ateliéru Heleny Mertlové si vyberete šaty dle vašeho vkusu, s bohatou sukní, korzetem i s něžnou krajkou.

Foto: úvodní foto (Verchia), archiv značek