• Beauty  • 7 bylinných čajů, které blahodárně působí na organismus

7 bylinných čajů, které blahodárně působí na organismus

Tyto zázračné bylinné čaje vás nastartují, přestože obsahují jen mizivé procento kofeinu. Které stojí za vypěstování zdravé závislosti?

Zelený čaj – dokonalá pleť

Zelený čaj má silné detoxikační účinky a s vaší pletí udělá hotové zázraky. Studie prokázaly, že zelený čaj pomáhá léčit akné, ekzémy nebo dlouhotrvající zarudnutí tím, že redukuje androgenní hormony. Přitom také neutralizuje volné radikály a toxiny, které poškozují buněčný systém. Zelený čaj je zde jedinou výjimkou, u níž je třeba mít na paměti vyšší obsah kofeinu.

Heřmánkový čaj – léčí nespavost

Pokud trpíte nespavostí, dejte si před spaním šálek heřmánkového čaje. Už jen jeho nádherná vůně vás bezvadně uvolní. Používá se při trávících obtížích, dále má pozitivní účinky pro zklidnění nervů a úzkosti.

Zázvorový čaj – eliminuje pocit nevolnosti

Zázvor výborně účinkuje na trávicí trakt, kde potlačuje pálení žáhy a nadýmání, stejně tak podporuje trávení a chuť k jídlu. Zázvor taktéž dovede působit protizánětlivě, posiluje imunitu, stimuluje krevní oběh, napomáhá se snižováním tělesné váhy, předchází vzniku chronických onemocnění dýchacích cest, zmírňuje nevolnost při cestování a během těhotenství a v neposlední řadě působí i jako afrodiziakum.

Čaj z pampelišky – očista jater

Kořen pampelišky funguje jako silné jaterní tonikum, a proto je považován za velmi efektivní pro zdraví jater. Čaj z pampelišky je velmi přínosný pro lidi, kteří chtějí zhubnout. Fytochemikálie v pampelišce nabízejí diuretické a laxativní výhody, které pomáhají zvýšit objem a frekvenci močení. To pomáhá zbavit se přebytečné vody v těle. Navíc, kořen pampelišky potlačuje chuť k jídlu a podporuje odbourávání tuku a cholesterolu.Čaj rooibos – anti-aging efekt

Žádný kofein a vysoké množství antioxidantů. Rooibos, jemuž se někdy přezdívá ‚červený čaj‘, je znám především pro obsah vitaminu C a minerálních látek, jako je draslík, vápník, železo, hořčík a měď. Díky tomu svým složením dokáže odvrátit příznaky stárnutí.Čaj Chai – zbavuje stresu a napětí

Aromatický nápoj oblíbený především v Indii tvoří dohromady černý čaj, mléko a směs koření, kdy se nejčastěji jedná o skořici, kardamom, zázvor, hřebíček a pepř. Jedinečná kombinace ingrediencí prohřeje tělo a díky uklidňujícím účinkům navodí pocit absolutní pohody. Chai navíc pozitivně působí na zažívání.

Čaj z máty peprné – detoxikace organismu

Mátový čaj je velmi vhodným doplňkem při nechutenství a poruchách trávení. Pokud si ho dáme po jídle, například když je nám těžko nebo se snad dostaví nafouknuté bříško, už za krátkou chvíli pocítíme příjemnou úlevu. Máta celkově podporuje trávení a má uklidňující účinky na náš metabolismus, pomáhá proti bolestem trávicího traktu a podporuje tvorbu žluči. Tento čaj je ale také velmi vhodný při nachlazení, chřipce a jiných chorobách dýchacích cest, protože má protizánětlivé a dezinfekční účinky a obsažený mentol usnadňuje dýchání.

 

Zdoje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8