• Beauty  • 9 fantastických věcí, za které mohou banány

9 fantastických věcí, za které mohou banány

Slyšeli jste, že se po banánech tloustne? Blbost. Pokud nesníte více než dva banány denně, pomůže vám to naopak při hubnutí. Čtěte, jaké další skvělé efekty má toto ovoce pro vaše tělo.

 1. Budete šťastnější

Banány ve vás vyvolají pocity štěstí. Postarají se totiž o to, že serotonin, tzv. hormon štěstí, se rychleji vyplaví a začne působit v mozku a pomůže tak i proti případným depresím.

2. Budete lépe spát

Banány obsahují tryptophan, který se v organismu mění na serotonin. Ve výsledku to znamená, že budete lépe relaxovat a váš spánek bude hlubší.

3. Nepřepadne vás vlčí hlad

Když si mezi hlavními jídly dáte banán, budete se cítit sytější a nepodlehnete pocitům nezvladatelného hladu. To pak samozřejmě přispěje k tomu, že nepřiberete.

4. Spálíte více tuku

Banány obsahují také cholin, což je vitamín z řady B, který působí přímo v buňkách zodpovědných za to, jestli se břišní tuk bude ukládat nebo ne. Kromě toho, banány udržují stabilní hladinu cukru v krvi, tudíž tělo uvolňuje více glukagonu – a to spaluje tuky.

5. Budete mít více energie

Existuje důvod, proč maratónci při závodech sázejí na banány. Obsahují totiž mnoho glukózy, která je jedním z nejlépe využitelných cukrů v našem těle. Banán po závodě je ta nejlepší volba, která pomůže okamžitě doplnit energii.

6. Budete mít pevnější svaly

Když vás po tréninku bolí svaly, může za tím být fakt, že máte nedostatek vápníku. Banány jsou perfektním zdrojem vápníku, posilují a zpevňují svalovou hmotu a postarají se také o rychlejší regeneraci.

7. Budete mít plošší břicho

Nafouklé břicho zdeformuje i tu nejlépe vytrénovanou postavu. Studie prokázala, že pokud budete 60 dní jíst před jídlem dva banány denně, intenzita vašeho nadýmání se sníží až o 50%. Banány totiž redukují bakterie, které ve vašem břiše způsobují nadýmání.

8.Budete detoxikovat organismus

Detox ve své nejpřirozenější formě – to jsou banány. Obsahují pektin, který čistí krev od jedovatých látek. Pektin na sebe váže toxiny a přebytečnou vodu a odvádí je z těla ven. Kromě toho se postará o to, že vaše buňky absorbují méně tuku, který se díky tomu nebude ukládat ve vašem těle.

9.Budete lépe vypadat i lépe vidět

Banány obsahují vitamíny A a C, které jsou prospěšné pro pleť i oči. Beta-karoten pomáhá chránit buňky, regeneruje je. Vitamin A a lutein chrání oči před degenerativními změnami.

 

Zdroje: 1, 2, 3