• Fashion News  • Legendární značka Champion v prodeji v České republice

Legendární značka Champion v prodeji v České republice

Legendární americká značka Champion, která dělá teplákové soupravy tak trochu jinak, jelikož na to má svou vlastní patentovanou technologii Reverse Weave, se začala prodávat i v Česku. Kde ji seženete a v čem je tak unikátní? 

Sportovní značka Champion byla založena v roce 1919 ve státě New York v Rochesteru. Založili ji bratři Feinbloomovi pod názvem Knickerbocker Knitting Company. Značka se již zezačátku zaměřovala na výrobu kvalitních mikin a tepláků. Jako první ji začala oblékat mužstva z Michiganské státní univerzity a jejich trenéři je pak doporučovali napříč celými spojenými státy. Ve 30.letech minulého století, již pod názvem Champion, značka oblékala většinu sportovních týmů v celém USA.

V roce 1934 přišla značka na trh s absolutní novinkou – technologií Reverse Weave, což znamená „obrácené tkaní“. Jedná se o technologii, kdy je vlákno vlny otočeno při výrobě svisle, což zmírňuje mačkavost. Tato myšlenka přišla od univerzitních trenérů, kteří chtěli prát všechno prádlo dohromady tak, aby se neponičilo. Technologie zabraňuje tomu, aby se prádlo při praní zničilo a smrsklo a nošením by se zároveň materiál neměl vytahat.  Technologii Reverse Weave má značka Champion dokonce patentovanou.

Ve druhé polovině 20.století se značka Champion stává postupně symbolem amerického sportu. Obléká hráče NBA či NFL a stává se oficiálním výrobcem dresů americké basketbalové reprezentace. Značku oblékl na legendárním turnaji na Olympijských hrách v roce 1992 v Barceloně i tzv. Dream Team v čele s největší hvězdou amerického basketbalu, Michaelem Jordanem.

Kde značku Champion v České republice seženete? Například v obchodě Snapbacks.cz, ze kterého si můžete zboží objednat přímo domů buď z jejich e-shopu nebo vyzkoušet a koupit na prodejně v ulici Senovážná 6 na Praze 1.

A jak se Champion nosí teď?

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12