• Nezařazené  • Aktuální designová centra dění hlásají návrat k české tradici

Aktuální designová centra dění hlásají návrat k české tradici

Zlaté české ručičky. Na toto přísloví se s hrdostí obracejí lokální designéři a připomínají tak šikovnost řemeslníků a místní kvalitu, která se vyváží do sousedních zemí. Podívejme se na místa, která lahodí oku i duši.

OSSEGG
Minipivovar s restaurací, který si vzal na paškál David Foldyna z AD13, nalezneme v nenápadné Římské ulici za Vinohradským divadlem. Své útočiště před rušnou Prahou si tu zde naleznou nejen milovníci národního nápoje a dobrého jídla. Díky svému vzhledu láká i milovníky krásných interiérů. Tento mladší bratříček navazuje na sesterský pivovar v Oseku a na odkaz původního oseckého pivovarnictví, které je spjato s Cisterciáckým opatstvím založeným ke konci 12. století. w

www.ad13.cz

U1 Interiors
Nabízí kompletní interiérový design pro kancelářské i bytové prostory. Jejich nejznámější kancelářský stůl je z roku 2016 a můžete ho znát pod názvem Only 1, je vyvinut českými řemeslníky. Minulým rokem zabodovali se svým stolem Only 2 ve spolupráci s návrháři Vrtiškou a Žákem. Kromě úspěšné nábytkářské řady je firma unikátní svým showroomem, který opět pro firmu vytvořilo už osvědčené designové Duo.

www.u1.cz

La Degustation Bohéme Bourgeouise
V roce 2012 restaurace dostala hvězdu Michelin a rozhodla se změnit svůj vizuál. Toho se ujali Michal Froněk s Janem Němečkem aneb Olgoj Chrochoj drželi. Navrhli proměnu interiéru restaurace, a jak by se dalo u nich očekávat, zohlednili ve svém návrhu materiály a technologie, které mají v České republice svůj původ, jako například české sklo. Specifická pro interiér je podlahová krytina ve tvaru šestiúhelníků a židle potažené hovězí kůží. Jejich genialita spočívá v tom, že se nesnaží uchvacovat svou luxusností či sterilností, nýbrž navozují pocit pohodlí.

www.olgojchorchoj.cz

Braun Café

V Lékařském domě v Praze se nachází Braun Café, jehož interiéru se v roce 2011 ujalo studio AI Design, kterého je součástí i Eva Jiřičná. Interiér je hlavně o černobílé kombinaci a skleněných detailech. Točité schodiště bylo zároveň součástí expozice Evy Jiřičné v DOXu.

www.aidesign.cz

Máte nějaké designérské studio v oblibě vy? Podělte se s námi v komentářích.

Zdroje:1. , 2. , 3. , 4. , 5. , 6. , 7. ,