• Lifestyle  • Anežský klášter žije po celé léto programem Anežka LIVE

Anežský klášter žije po celé léto programem Anežka LIVE

Národní galerie Praha zahájila oblíbený program Anežka LIVE. Po celé léto se můžete v Klášteře sv. Anežky České zúčastnit kulturních a sportovních aktivit.

Již počtvrté bude v zahradách a dalších prostorách Anežského kláštera probíhat kulturní program s názvem Anežka LIVE, jehož cílem je podpořit širokou veřejnost v aktivním trávení letních dnů. Součástí programu budou autorská čtení, besedy, workshopy, letní kino, živé umění – taneční a divadelní představení, lekce jógy či Tai Chi.

Akci zahájila NGP 30. června, kdy proběhl křest audioknihy Mé cesty do hlubin mozku, kterou dle vyprávění významného českého neurochirurga Vladimíra Beneše sepsal novinář a spisovatel Martin Moravec. Ve spolupráci s knihkupectvím Luxor budou představeny i další knihy, jmenovitě např. Vztahy a mýty od párového terapeuta Honzy Vojtka – 14. 7. se u příležitosti křtu jeho knihy můžete těšit na autorské čtení a autogramiádu a také na setkání s hosty Ester Gaislerovou a Josefinou Bakošovou.

Návštěvníci budou moci vybírat z bohaté nabídky sportovních aktivit, cvičit se bude jóga pod vedením Soni Zdráhalové a Markéty Faustové nebo Tai Chi s lektorem Ivanem Trebichavským. Cvičení si může užít každý bez rozdílu věku a zkušeností. Účastí podpoříte Alianci žen s rakovinou prsu.

V Anežském klášteře lze navštívit stálou expozici Středověké umění v Čechách a střední Evropa 1200–1550. Vstup do areálu kláštera, včetně jeho zahrad se sochařským parkem a prohlídkového okruhu, je celoročně volný. Vstupné programu Anežka LIVE se liší podle jednotlivých akcí (50–350 Kč).

O show se postará tanečně-akrobatická inscenace Losers Cirque Company. V zahradách kláštera nebo na střeše Veletržního paláce budou probíhat filmové projekce – takže nezapomeňte rezervovat místo, donést si deku, něco dobrého k snědku a užít si večer. Pro bližší informace a rozpis akcí navštivte web Národní galerie a sledujte facebookovou událost.

Zdroj: archiv NGP