• Styling  • Back to school – preppy is cool

Back to school – preppy is cool

Přišel podzim a s nim i nový semestr na vysokých školách. Není rozhodující, zda už máte dostudováno, či jste stále studentem – září je totiž ideálním měsícem, kdy můžete preppy styl vyzkoušet a ocitnout se tak alespoň na chvíli intelektuálem z vyšší společnosti. Vytvořte si hravý univerzitní look jako zlatá mládež ze severovýchodního pobřeží Spojených států – nebudete toho litovat, hodí se přece na každou příležitost!

fashiongonerogue comm7

Preppy není pouze způsobem oblékání – je to celý životní styl. Považuje se dokonce za subkulturu, kde mají její členové kromě jakési „uniformy“ i osobitou mluvu a principy etikety.

6a00d8341c974f53ef0112793782c328a4-450wi

Roku 1980 napsala Lisa Birnbach knihu Official Preppy Handbook, neboli satirickou příručku preppíků, která se měla skupině konzervativních elitářů posmívat. Ukázala však i jejich silné stránky – kvalitní vzdělání a slušné chování, čímž styl dokonce zpopularizovala a přiblížila ostatním.

preppystyle nl

Samotný název vychází ze zkratky pro preparatory school – jedná se o soukromé střední školy, které připravují ke zkouškám na prestižní univerzity. Obecně však příslušníci stylu preppy pochází z vyšší střední třídy, studují vysokou školu z řad Ivy League a navštěvují různé kulturní a sportovní akce. Aby všechny tyto činnosti zvládli během jednoho dne najednou, jejich oblékání vévodí ležerní elegance.

luciebartlett files wordpress com

Některé typické prvky oblečení vychází z tradičních volnočasových aktivit zámožných rodin. Jsou to kupříkladu lakros, americký fotbal, golf, tenis, jachting, veslování a pólo – vodní i koňské.

Klasické kvalitní kousky proto kombinujte se sportovními detaily – značky Tommy Hilfiger, Lacoste, Ralph Lauren, Brooks Brothers, J. Crew a Gant jsou na to ideální.

Jak ale radí Lisa Birnbach, mikinu s logem Harvardu smíte nosit pouze v případě, že jste chodil na Harvard, vaše manželka chodila na Harvard, anebo vaše děti chodí na Harvard. V opačném případě se prý máte připravit na nepříjemné otázky zvědavců.

offthecuffdc com

Zaujal vás tento styl natolik, že byste se chtěli jako preppík obléci? Podle našeho seznamu zkontrolujte, co vám k dokonalosti v šatníku chybí. A nezapomeňte na svetr přehozený přes ramena, ten váš outfit pozvedne o několik preppy stupňů výš!

preppy-boy-fin preppy-girl-fin

Koláže: Nataliya Grimberg

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6