• Fashion News  • Balenciaga ZEN tenisky

Balenciaga ZEN tenisky

Balenciaga se řadí mezi luxusní značky ve světě módy, ovšem jejich nový model pro jaro/léto 2020 více než překvapil svým neočekávaným vzhledem, než na který jsme u této značky zvyklý. Tenisky, které svým vzhledem vzbudily řadu rozdílných názorů, to jsou nové Balenciaga Zen sneakers! A co vlastně můžeme od nich očekávat?

Není pochyb o tom, že tyhle tenisky na sociálních sítích vzbudily mezi mnohými poprask. Balenciaga Zen tenisky začali lidé přirovnávat ke klasické siluetě sportovních bot od značky Lonsdale, někteří zase označují boty jako za nejošklivější vůbec. Zkrátka na konto tohoto modelu se trefuje značné množství lidí.

Je nutné podotknout, že Balenciaga Zen tenisky nejsou určené na běžné nošení, ale na sport. Jedná se o lehkou obuv, která je určena pro bojová umění, fotbal nebo jiné sportovní aktivity. Jde o velké vylepšení oproti modelu Balenciaga Track 2, které byly až příliš robustní a né tak úplně praktické pro sport.

Zen tenisky jsou přiléhavé k noze, jsou formovány čistými liniemi s prošívané polyuretanové svršky a ze spodu tvořeny tenkou gumovou podrážku. Na patě tenisky se nachází logo „BB“, tkaničky jsou schovány za jazykem samotné boty, aby tak bylo zajištěno pohodlné nošení. Největší pohodlnost však botě zajišťuje pěnová stélka pro absolutní komfort. Tenisky jsou dostupné celkem ve třech barevných variantách a to konkrétně v bílé, černé a červené.

Silueta Zen tenisek jsou dostupné na oficiálních stránkách značky Balenciaga v přepočtu za 12 710 Kč.

Zdroje: 1, 2, 3, 4